ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Adımlar Projesi

Sağlıklı Adımlar Projesi

Milli Eğitim Bakanlığımız ve Nestle Türkiye iş birliğinde yürütülen "Sağlıklı Adımlar" projesi kapsamında İlimizde 6 yılda 3bin 800 öğrenciye ve 7bin 600 veliye ulaşıldı.

Nestle Türkiye’de 2012 yılından bu yana Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü iş birliğiyle sürdürdüğü “Sağlıklı Adımlar” projesi kapsamında daha çok çocuğa erişmek ve daha fazla fayda sağlamak için 9 ili kapsayan Türkiye turuna Eskişehir ile devam ediyor. Çocukların ve ebeveynlerin, dengeli ve yeterli beslenme ile fiziksel aktivitenin önemi hakkında bilinçlendirilmesini amaçlayan proje kapsamında Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürü Zeynep Sungu ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Hilal Mocan ’ın katılımıyla çocuklar ile eş zamanlı olarak aileler ve öğretmenlerin de farkındalığının artırılmasının önemine değinildiği bir toplantı düzenlendi. Aynı zamanda çocukları eğlendirerek dengeli ve yeterli beslenme ve aktiviteye yönlendiren etkinlikler gerçekleştirildi.
Etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, çocukların sağlıklı gelişmeleri için sağlık beslenmelerinin önemine dikkat çekti. Özen, ‘Bakanlık olarak okul kantinlerinde gazlı içeceklerin yasaklanması sağlıklı olmayan gıdaların tüketilmesinin engellenmesi gibi bir çok tedbir alma gayeti içindeyiz. Bunun yanı sıra ailelerinde bu doğrultuda evlerindeki beslenme alışkanlarıyla desteklemediği sürece yaptığımız çalışmanın bir anlamı kalmıyor. Bu çalışmayı bu genel çerçeve içerisinde çok saygı değer buluyorum. ‘ifadelerini kullandı.

Nestle, dünya çapında 84 ülkede uyguladığı “Nestlé for Healthier Kids-Sağlıklı Çocuklar için Nestlé” programını Türkiye’de “Sağlıklı Adımlar” ismiyle Millî Eğitim Bakanlığı iş birliği ile uyguluyor. Proje, ilkokul 3. sınıf öğrencilerinin dengeli beslenme ile fiziksel aktivite konularında farkındalığını geliştirmeyi ve doğru alışkanlıklar kazandırmayı amaçlıyor.
Eğitimli ve donanımlı nesiller yetiştirmede Türkiye’ye büyük katkısı olan Eskişehir’de, çocuklar için bir araya gelmekten dolayı çok mutlu olduklarını belirten Sungu; “Amacımızı ‘yaşam kalitesini arttırmak ve daha sağlıklı bir geleceğe katkıda bulunmak’ olarak belirledik. Dolayısıyla insanlara sadece iyi gıda sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda insanların tüm hayatlarını iyileştirmeye çalışıyoruz. Özellikle de küçük yaşlardan başlayarak geleceğin sağlıklı nesillerini yetiştirmek için çalışıyoruz. Bunun için de dünya çapında ‘Sağlıklı Çocuklar için Nestle’ inisiyatifinin bir parçası olarak Türkiye’de Millî Eğitim Bakanlığı iş birliğinde 2012’de “Beslenebilirim” adıyla başlattığımız projemizi, 2017’den beri ‘Sağlıklı Adımlar’ adı altında sürdürüyoruz” dedi.

 

27-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-201827-04-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.