ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ülkemizi Amerika'da Temsil Edecek Olan Robotik Takım İl Müdürümüz Pervin Töre'yi Ziyaret Etti.

Dünya Şampiyonasında ülkemizi Amerika'da temsil edecek olan Türkiye şampiyonu ortaokul robotik takımı "TED Engineers" , İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre ile bir araya geldi.
Ülkemizi Amerika'da Temsil Edecek Olan Robotik Takım İl Müdürümüz Pervin Töre'yi Ziyaret Etti.

Guinness rekorlar kitabına "Dünyanın En Büyük Robot Yarışması" olarak giren "VEX Robotics" yarışmalarının Türkiye finallerinde "Design" kategorisinde ortaokul robotik takımı "TED Engineers"  şampiyon olarak "VEX Robotics World Championship"de ülkemizi temsil etme hakkını kazandı. 2400 takımın katılacağı Dünya Şampiyonasında Türkiye'den 300'den fazla takım yer alacak.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre "VEX Robotics" yarışmasında başarı gösteren TED Eskişehir Koleji öğrencileri ve öğretmenleri ile bir araya gelerek "Bizler artık sadece teknolojiyi kullanan değil teknoloji üreten bir ülkeyiz. Yarışmalardaki böylesi başarılar bizleri çok mutlu ediyor. Öğrenciler robot yaparken birçok kazanımlar elde ediyor. Işıl ışıl bir gelecek görüyorum karşımda. Sizler geleceğin mühendisleri, doktorları, öğretmenleri, avukatları ve yarınlarısınız. Yolunuz açık olsun. Kitap okumayı da ihmal etmeyin. Kitap okumak insana yeni pencereler, yeni ufuklar açar." dedi.

2-4 Mayıs tarihlerinde Amerika'nın Teksas eyaletinde düzenlenecek dünya finallerinde yer alacak 800 takımın arasına girebilmek için dünya genelinde 50 bin takım her yıl yerel turnuvalarda keyifle mücadele etmektedir.

TED Okulları robotik takımı ülkemizde düzenlenen yerel turnuvalarda derece yaparak Türkiye finallerine katılma hakkı kazandı. Türkiye finallerinde 4 farklı kategoride derece yapan 7 takım Amerika'da ülkemizi temsil etme hakkını kazandı.

Robotik takım altı aylık çalışmalarında sezon temasına uygun olarak robotlarını tasarladılar, karşılaştıkları sorunlara çözümler geliştirdiler, robotlarını kodlayıp test ettiler ve tüm bu süreçleri anlatan mühendislik defterlerini hazırladılar.

Öğrencilerimiz katıldıkları turnuvalarda hedeflerine ulaşabilmek için başarılı bir şekilde mücadele ettiler. Yarışmalarda taktikler geliştirerek sahada en yüksek puanı almaya çalışırken, jüri üyelerinin karşısında robotlarını tanıtan sunumlarını gerçekleştirdiler.

 30-03-202330-03-202330-03-2023

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.