ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Depremzedelere ve Saha Personeline Yemek Hizmeti Verecek Olan Ekibimiz Hatay'a Doğru Yola Çıktı

Depremzedelere ve Saha Personeline Yemek Hizmeti Verecek Olan Ekibimiz Hatay'a Doğru Yola Çıktı

Öğretmen ve memurlardan oluşan 14 kişilik destek ekibi, 7 Şubat tarihinde Hatay'a giden ekipten görevi devralmak üzere yola çıktılar.

"Asrın felaketi" olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen depremlerin ardından bölgedeki arama kurtarma ve yardım faaliyetleri sürüyor.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün koordinasyonuyla depremin ardından Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri iki mobil mutfakla Hatay'a gitti.

Milli Eğitim Bakanlığının ve gönüllülerin desteğiyle Samandağ ilçesinde iki farklı konuma yerleşen mobil mutfaklarda depremzedeler, arama kurtarma, gönüllü yardım kuruluşu ve kamu personeli olmak üzere 12 bin kişiye günlük üç öğün yemek veren ekip, bölgedeki çeşitli lojistik ve yardım dağıtımı faaliyetlerinde de görev alıyor.

Öğretmen ve memurlardan oluşan 14 kişilik destek ekibi, yemeğin yanı sıra elektrik, ısıtma, su gibi teknik desteklerle de bölgedeki kamu kurum ve kuruluşlarına destek verecek.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.