ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Liselerinde Üretilen Tekstil Ürünleri Deprem Bölgesine Gönderiliyor

Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı meslek liselerinde üretilen tekstil ürünleri deprem bölgesine sevk ediliyor.
Meslek Liselerinde Üretilen Tekstil Ürünleri Deprem Bölgesine Gönderiliyor

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından bölgede duyulan ihtiyaç başlıklarından biri olan tekstil ürünleri, Millî Eğitim Bakanlığı'na bağlı meslek liseleri tarafından üretilerek bu ihtiyacın giderilmesine katkı sağlıyor.

Afet seferberliğine ortak olan mesleki ve teknik Anadolu liselerinde üretilen eşofman, battaniye, bere, nevresim, çarşaf, yastık ve tek kullanımlık ameliyat önlüğü, depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması için ivedilikle bölgeye sevk ediliyor.

Şu ana kadar çok sayıda tekstil ürünü deprem bölgesine ulaştırılırken, hastanelerde kullanılmak üzere bu okullarda üretilen nevresim takımı, çarşaf, yastık ve tek kullanımlık ameliyat önlükleri Kahramanmaraş Devlet Hastanesine, kâğıt havlu tesislerinde üretimi yapılan ürünler ise Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman illerine gönderildi.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.