ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ücretsiz Yemek Hizmeti İçin İstişare Toplantısı Yapıldı.

Ücretsiz yemek hizmetlerinin verilmesine dair usul ve esasları görüşmek üzere istişare toplantısı gerçekleştirildi.
Ücretsiz Yemek Hizmeti İçin İstişare Toplantısı Yapıldı.

Bakanlığımızın eğitimde fırsat eşitliğinin artırılması konusunda attığı somut adımlardan biri olan ücretsiz yemek uygulaması 6 Şubat'ta başlıyor. Ücretsiz yemek hizmetlerinin verilmesine dair usul ve esasları görüşmek üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre başkanlığında 14 İlçe Milli Eğitim Müdürü ve kurum idarecilerimizin katılımı ile istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı anaokullarında, anasınıflarında, pansiyonlu okullarda okuyan ortaokul öğrencileri ile bu okulların gündüzlü öğrencilerine, bünyesinde anasınıfı olan birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda öğrenim gören öğrencilere ve Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğüne bağlı Taşıma merkezi okullarında öğrenim gören öğrencilere ücretsiz yemek hizmetlerinin verilmesine dair usul ve esasları görüşüldü.

Eskişehir'de anaokulu, anasınıfı ve taşımalı eğitim kapsamında 20 bin öğrencinin ücretsiz yemek uygulamasından yararlandırılması planlanıyor.

Yemek üretimi yaparak okullarımızda öğrencilerimize ücretsiz yemek hizmeti sağlayacak olan Meslek Liselerimiz, Öğretmenevlerimiz, Halk Eğitimi Merkezlerimiz en kaliteli yemek hizmetini verebilmek için tüm hazırlıklarını tamamladılar.

 01-02-2023

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.