ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehirli Öğrenciler Kitaplarını Hükümlülere Bağışladı

Eskişehirli Öğrenciler Kitaplarını Hükümlülere Bağışladı

H. Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 9'uncu sınıf öğrencileri, Eskişehir Adliyesini ziyaret ederek hükümlülere kitap bağışında bulundu.

H.Ahmet Kanatlı Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencileri, okulun Müdür Yardımcısı Muhammed Özçakan ile birlikte Eskişehir Adliyesini ziyaret ettiler.

Ziyarette ağır ceza mahkemesinde duruşma izleyen öğrenciler sonrasında adliyeye gezdiler. Adliye ve yargı teşkilatı ile ilgili merak ettiklerini soran öğrenciler aldıkları cevapların ardından Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye'de aynı anda faaliyete geçirilen hükümlülere kitap bağışı kampanyasına destek vermek amacıyla kitaplarını bağışladılar.

Kitaplarını bağışlamak için kitap bağışı kumbarası önüne gelen öğrencileri Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan ve Eskişehir Cumhuriyet Başsavcı Vekili Yunus Abdullah Tokgöz karşılayarak öğrencilere bağışlarından dolayı teşekkür ettiler. Kitap bağışının ardından Başsavcı Yeldan ve Başsavcı Vekili Tokgöz, öğrencilere dünya klasikleri kitaplarını hediye ettiler. Adliyeye yaptıkları ziyaretten ve yaptıkları kitap bağışından oldukça memnun olduklarını ifade eden öğrenciler toplu fotoğraf çektirerek adliyeyi tekrar ziyaret etmek istediklerini belirttiler.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce tüm Türkiye'de faaliyete geçirilen hükümlülere kitap bağışı kampanyasında kitap bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar 15 Şubat 2023 tarihine kadar Eskişehir Adliyesi, ESPARK Alışveriş Merkezi ve Vega Outlet Alışveriş Merkezinde bulunan kitap teslim noktalarındaki kumbaralara kitap bağışında bulunabilecekler.

19-01-202319-01-202319-01-202319-01-2023

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.