ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullara İlk Kez Doğrudan Bütçe

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Okul Bazlı Bütçe Uygulama Sistemi ile İlimize  20.563.445 TL ödenek geldi.  
Okullara İlk Kez Doğrudan Bütçe

Milli Eğitim Bakanlığımız okullar arası imkân farklılıklarını azaltmak, okulların kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmesi, kayıtlarda bağış alınmasının önlenmesi için Okul Bazlı Bütçe Uygulama Sistemi ile bu yıl ilk kez temel eğitim okullarına ödenek gönderdi.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı okulların ihtiyaç ve taleplerinin yerinde ve zamanında karşılanması, kaynakların ihtiyaç bazında daha etkin ve verimli kullanımının sağlanması, tasarruf tedbirlerinin uygulanabilmesi ve okul yöneticilerinin yetki ve sorumluluklarının arttırılması amacıyla Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce belirlenen harcama kalemlerindeki ödeneklerin anaokulu, ilkokul ve ortaokullar adına gönderilerek harcamaların okul müdürlükleri tarafından yapılması sağlandı.

Bu doğrultuda 2022 yılında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Eskişehir'e 20.563.445 TL ödenek gönderilmiş olup gönderilen ödenekler temel eğitim okullarımızın temizlik, kırtasiye, onarım ve donatım ihtiyaçlarının karşılanması için kullanılmıştır.

Güçlü Eğitim, Güçlü Türkiye

"Eğitimde Türkiye Yüzyılı" felsefesiyle çözüm odaklı farklı projelere imza atan Bakanlığımız okulların temizlik, kırtasiye, onarım ve donatım ihtiyaçlarının karşılanması ve kayıtlarda bağış alınmasının önlenmesi için okullara bütçe gönderilmesini 2023 yılında da devam ettirerek ihtiyacı fazla olana daha çok kaynak ayrılacak şekilde tüm okullara bütçe gönderilmesini hedeflemektedir.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.