ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir'de, Hayat Boyu Öğrenme Kurslarından 138 Bin 982 Vatandaş Yararlandı

Eskişehir'de, Hayat Boyu Öğrenme Kurslarından 138 Bin 982 Vatandaş Yararlandı

Eskişehir'deki Halk Eğitim Merkezlerine ilgi yoğun bir şekilde devam ediyor. Geçen yıl Halk Eğitim Merkezlerinden yararlanan kursiyer sayısı son bir yılda %195 artış gösterdi. 

Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eskişehir'de faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezlerinde 2022 yılında 5.628 kurs açıldığını, bu kurslara 138.582 vatandaşımızın devam ettiğini belirterek bir önceki yıla oranla %195 oranında artış gösterdiğini ifade etti.

Hayat boyu eğitimin beşikten mezara kadar devam eden bir süreç olduğunu belirten ve tüm vatandaşları hayat boyu öğrenme kurslarına davet eden İl Millî Eğitim Müdürü Pervin Töre; "Öğrenmekten ve öğretmekten asla vazgeçmeyecek, öğrenmeyi sürekli kılmaya daima gayret edeceğiz. Çünkü biliyoruz ki hayat boyu öğrenen insanlar, hayat boyu mutlu olan insanlardır." dedi.

Pervin Töre: "Tüm vatandaşlarımızı hayat boyu öğrenme kurslarımıza davet ediyorum." 

Milli Eğitim Bakanlığınca sadece eğitim çağındaki nüfusa yönelik değil, aynı zamanda eğitim çağı dışındaki tüm vatandaşlarında eğitime erişimleri noktasında da Halk Eğitim Merkezleri aracılığıyla çok önemli faaliyetler yürütüldüğünü ifade eden Pervin Töre; "Halk Eğitimi Merkezlerimiz her zaman, her yerde ve herkes için eğitim anlayışı içinde hizmet veriyor. Halk Eğitimi Merkezlerimiz, okuma yazma kurslarından tutun da istihdam odaklı kurslara, sosyal ve kültürel faaliyetlere kadar birçok alanda toplumun gelişimine katkı sunuyor. Her vatandaşımız Halk Eğitimi Merkezlerinde kendisine uygun bir kurs bulabilir. Tüm vatandaşlarımızı hayat boyu öğrenme kurslarımıza davet ediyorum." dedi.  

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.