ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Proje Hazırlama Süreçleri Öğretmen Hareketlilik Programı Eskişehir Anadolu Lisesinde Başladı

Proje Hazırlama Süreçleri Öğretmen Hareketlilik Programı Eskişehir Anadolu Lisesinde Başladı

Başarısı ve özgün uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla başlatılan öğretmen ve yönetici hareketlilik programı çerçevesinde düzenlenen Proje Hazırlama Süreçleri Öğretmen Hareketlilik Programı Eskişehir Anadolu Lisesi ev sahipliğinde gerçekleştiriliyor.

19-20 Aralık 2022 tarihlerinde gerçekleştirilecek programa Ankara, Nevşehir, Rize, Antalya, Kırklareli, Edirne ve Çorum illerini temsilen Fen, Sosyal Bilimler ve Anadolu Liselerinden okul müdürleri katıldı.

Eğitimlerde ev sahibi okul yöneticileri ile misafir okul yöneticileri arasında sosyal ve kültürel faaliyetler konularında iyi örnekler inceleniyor.

Eğitimlerde proje hazırlama basamakları, bilim olimpiyatları, TÜBİTAK proje çağrıları, TEKNOFEST yarışmaları, Erasmus, e-Twining, Doka projeleri ile girişimcilik etkinlikleri yüz yüze ve uygulamalı olarak anlatılıyor.

Eğitimler ile okul yöneticilerimizin fark yaratan eğitim kurumlarının temel özelliklerini ilk elden görmesi, tecrübe etmesi ve gözlemlediği iyi uygulamaları kendi okuluna taşıması ayrıca okul yöneticilerinin bu ziyaretlerle başarıyı sağlayan unsurları, örnek çalışmaları, ziyaret ettikleri okulun geliştirdiği olumlu kültürü kendi gözlem ve deneyimleri ile özümsemesi ve kazanımlarını kendi okuluna aktarması hedefleniyor.

Seminer açılışına katılan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, yürütülen çalışmalar ile ilgili fikir alışverişinde bulunarak, seminer çalışmaları kapsamında, okul merkezli mesleki gelişim, öğretmen hareketlilik programları, mesleki gelişim toplulukları ve başarı farklarının azaltılması ile ilgili olarak okul müdürlerine yönelik bilgilendirmelerde bulundu.

19-12-202219-12-202219-12-202219-12-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.