ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kendini Öğrencilerine Adayan Öğretmenin Azmi Örnek Oluyor

Balıkesir'in Bandırma ilçesine bağlı kırsal Yeniyenice Mahallesi'nde görevli müdür yetkili öğretmen Alev Sungur'un öğrencileri için yaptığı hizmetler dikkat çekti.
Kendini Öğrencilerine Adayan Öğretmenin Azmi Örnek Oluyor

9 yıllık meslek hayatında kendi isteğiyle özellikle köy okullarında görev alan öğretmen Alev Sungur, Balıkesir'in Bandırma ilçesine 20 kilometre uzaklıktaki Yeniyenice Mahallesi İlkokulu'na, Isparta'nın Yalvaç ilçesinden geçen sene atandı.

Şehirden uzak yaşayan Yeniyeniceli çocukları daha iyi imkânlara kavuşturmak isteyen Sungur, öğrenci mevcudu 27 olan, kendisi dâhil 3 öğretmenin bulunduğu iki katlı okulun öncelikle sınıflarını rengarenk bir görünüme kavuşturdu. Kitap okuma köşesi oluşturan Alev öğretmen, ikinci kattaki bir sınıfı jimnastik salonuna dönüştürdü. Öğrenciler, Bandırma'dan haftada bir gün gelen jimnastik öğretmeni sayesinde salonda spor yapıp eğlenceli vakit geçirmeye başladı.

Sungur, sınıflardan birini de ahşap paletleri yan yana dizerek oturma yeri yapıp sinema salonu haline getirdi. Projeksiyon ve ses sistemi sayesinde beyaz perdeye yansıtılan filmleri keyifle izleyen öğrencilere, öğretmenleri mısır da ikram ediyor. Yağışlı ve soğuk havalarda teneffüs saatlerinde dışarı çıkamayan çocuklar, Alev öğretmenin okulun koridorunda oluşturduğu parkurda oynayıp birbirleriyle yarışıyor.

Çalışmalar '81 İlde Çalıkuşu' dergisinde yer aldı, Bakan Özer öğretmeni aradı

Sunulan imkânlarla beraber yapılan çalışmalar sonucunda okulda çocuklarla çok güzel vakit geçirdiklerini belirten Sungur, velilerin de okulun yeni halini çok beğendiğini dile getirdi. İl Millî Eğitim Müdürlüklerince 81 ilde çıkarılan '81 İlde Çalıkuşu' dergisinin Balıkesir bülteninde çalışmaları yer alan Alev öğretmen, bunun üzerine Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in kendisini aradığını söyledi.

Alev öğretmen, "Sayın Bakanımız Mahmut Özer beni aradı, tebrik etti. Aradığı için çok mutlu oldum. Okul bahçemize bir park yapılmasını istiyordum, sağ olsun Bakanımız parkın yapılması için hemen talimat verdi. Okul bahçemize bir park ve hobi bahçesi yapılacak. Çocuklar da ben de çok mutluyuz. Yaptıklarımın hepsini çocuklar mutlu olsun diye yaptım. Şehirdeki bir çocuktan geri kalmalarını istemedim ve amacıma da ulaştığımı düşünüyorum. Çocuklar okula geliyorlar, gitmek istemiyorlar. Ben giderken 'Öğretmenim biz biraz daha kalıp kitap okuyabilir miyiz?' diyorlar. Bu da benim amacıma ulaştığımı gösteriyor." diye konuştu. Öğrencilerden Muhammet Eren Kurban da öğretmenlerinin okulun her yerine güzellik kattığını ifade etti.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.