ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sen Yaparsın Öğretmenim Yarışmasına Başvurular Başlıyor

Sen Yaparsın Öğretmenim Yarışmasına Başvurular Başlıyor

Eskişehir Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde yürütülen "Sen Yaparsın Öğretmenim" projesi kapsamında yarışmalar başlıyor.

Sen Yaparsın Öğretmenim Proje Yarışması, Eskişehir'de görev yapan öğretmenler ve yöneticilerin değişen eğitim anlayışı ve öğretim programlarına paralel olarak öğretim süreçlerinde iyi örnekler kullanımını artırmak, dijital ve psikomotor becerilerini geliştirmek, il çapında örnek çalışmaların yaygınlaştırılmasını sağlamak ile öğretmenler için Türkiye Yüzyılı vizyonu doğrultusunda anlamlı bir izlenim bırakabilmeyi amaçlamaktadır. 

 

Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarımı, Pusulam: Bilgi (Oryantiring), Dijital Çözüm: Bi Kodla (Arduino Programlama, Web Programlama) kategorilerinde gerçekleştirilecek yarışmalarla örnek çalışmaların teşvik edilerek, yaygınlaştırılmasının amaçlandığı projenin hedef kitlesi Eskişehir'de görev yapan öğretmenler ve yöneticilerdir.

 

Yarışma şartnamelerine göre kriterler belirlenmiş ve değerlendirme formları düzenlenmiştir. Katılımcılar proje alanları kapsamında eklerde yer alan değerlendirme ölçütlerindeki kriterleri dikkate alarak yarışmaya katılım sağlayacaklardır.

 

·Yenilikçi Öğretim Materyalleri Tasarımı yarışması iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir.

·Dijital Çözüm: Bi Kodla (Arduino ve Web Programlama) Yarışma kategorisi proje faaliyet takviminde belirtilen tarih aralığında belirlenen bir alanda eş zamanlı olarak yapılacaktır.

·Pusulam: Bilgi (Oryantiring) Yarışma kategorisinde bir takımda en fazla üç kişi olabilecektir.

·Yarışmaya katılacak her katılımcıya katılım belgesi verilecek ve her üç kategoride de yalnızca en iyi dereceyi alan öğretmenler ödüllendirilecektir.

 

Başvurular için "http://eskisehir.meb.gov.tr/basvuru/" sayfasında yer alan Proje Başvuru Formu doldurulacaktır. Resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin yarışmaya katılmaları için son tarih 11 Aralık 2022'dir.

Yarışmaya katılacak öğretmenlerimize ve yöneticilerimize çalışmalarında başarılar dileriz.

Şartname için TIKLAYINIZ...

Başvuru için TIKLAYINIZ...

 

30-11-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.