ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizden Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programına Dahil Olan Okullarda Eğitimler Devam Ediyor...

Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programı kapsamında Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Tanınan Okul Yetkilendirme Uygulamaları ile Robotik Kodlama, Yazılım Geliştirme, Endüstriyel Tasarım, Tematik Atölyeler ve Mobil Uygulamalar Öğretmen Hareketlilik Programı devam ediyor.
İlimizden Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programına Dahil Olan Okullarda Eğitimler Devam Ediyor...

Bugüne kadar Türkiye'de Yönetici Hareketlilik Programı 33 okulda uygulanmış olup bu programa dahil olan okullardan 2'si ilimizde bulunmaktadır.

İlimizden Öğretmen-Yönetici Hareketlilik Programına dahil olan okullardan biri olan Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uçak Bakım Alanı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü SHY-147 Tanınan Okul Yetkilendirme Uygulamaları ve Robotik Kodlama, Yazılım Geliştirme, Endüstriyel Tasarım, Tematik Atölyeler ve Mobil Uygulamaları konularında 28-30 Kasım 2022 tarihlerinde okul müdürü ve tecrübeli öğretmenler tarafından eğitimler verilmektedir.

Eğitimlere Müdürlüğümüz Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mehmet Faideci, il dışından gelen 10 okul müdürü ve okul öğretmenleri katıldı.

Bu uygulamalar ile Dünyada ve ülkemizde sivil ve askeri havacılığın ihtiyaç duyduğu kalifiye teknisyenleri yetiştirmek, Öğretmen ve Yönetici hareketlilik programıyla katılım sağlanan Ulusal ve uluslararası Robotik ve yazılım alanlarında proje ve yarışmalar ile ilgili bilgi ve tecrübelerin paylaşılması planlanmaktadır.

Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uçak Bakımı Alanında lise düzeyinde eğitim vermek üzere açılan ilk Mesleki ve Teknik Anadolu lisesidir.

Öğretmen Yönetici Hareketlilik Programı, başarısı ya da uygulamalarıyla ön plana çıkan eğitim kurumlarının sahip olduğu tecrübe ve bilginin diğer eğitim kurumları ile paylaşılması amacıyla düzenlenen öğretmen/yönetici ziyaret programlarıdır. Hareketlilik programı faaliyetlerinin yaygınlaşmasıyla öğretmenlerin karşılıklı mesleki uzmanlık bilgilerinin artırılması, fark yaratan eğitim kurumlarındaki iyi uygulamaların paylaşılması, öğrencilerin öğrenmeye yönelik ihtiyaçları gözetilerek öğretmenler arası mesleki gelişim fırsatlarının artırılması hedeflenmektedir.

Öğretmenlerin motivasyonunu olumlu yönde etkileyen, mesleki anlayışı derinleştiren, eğitsel faaliyetleri planlama, gözden geçirme ve iyileştirme fırsatları sağlayan bu programın öğretmenlerin mesleki gelişimine katkı sağlaması beklenmektedir.

29-11-202229-11-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.