ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitimde Seracılık Alanında Sektörle İlk İş Birliği Beypazarı'nda Gerçekleştirildi

Millî Eğitim Bakanlığı, tarım alanı bulunan 146 okulda yenilikçi tarım uygulamalarının yaygınlaştırılması, sektör ile eğitim kurumlarının bir araya getirilmesi ve tarım alanında nitelikli insan kaynağı yetiştirilmesi yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.
Mesleki Eğitimde Seracılık Alanında Sektörle İlk İş Birliği Beypazarı'nda Gerçekleştirildi

Bu doğrultuda Beypazarı Belediyesi, Beypazarı Ziraat Odası Başkanlığı ve Beypazarı Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında tarım alanı öğrencilerinin eğitimlerinin niteliğini artırmak amacıyla iş birliği protokolü imzalandı. 

Protokole katılan ve Beypazarı yerelinde seracılık faaliyeti gösteren 50'nin üzerinde sektör temsilcisi, bu alanda eğitim alan öğrencilere uygulama, staj ve burs imkânı sağlayacak. Eğitimlerde ziraat mühendislerinden de destek alınacak, ayrıca mezunlar için de istihdam oluşturulacak. 

Yapılan örnek uygulamanın önümüzdeki dönemde Türkiye geneline yaygınlaştırılması ve bu alanda yapılan iş birliği protokollerinin sayısının artırılması hedefleniyor.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.