ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MEB Bakan Yardımcıları, Küresel Çevrim İçi Öğrenme Platformu Coursera Yetkilileriyle Görüştü

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Petek Aşkar ve Sadri Şensoy, küresel çevrim içi öğrenme platformu olan Coursera yetkilileri ile bir araya geldi.
MEB Bakan Yardımcıları, Küresel Çevrim İçi Öğrenme Platformu Coursera Yetkilileriyle Görüştü

MEB Tevfik İleri Salonu'nda gerçekleşen görüşmede, Baş Yönetici Jeff Maggioncalda, Coursera'yı tanıtarak faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Maggioncalda, Türkiye'de iş birliği yaptıkları okul ve üniversitelerin de bulunduğu kuruluşlar olduğunu belirterek Türkiye'den 1 milyon 100 milyon öğrencinin doğrudan ya da ortakları aracılığı ile Coursera'yı kullandığını belirtti.

Maggioncalda; görüşmede ayrıca Türk eğitim sistemine nasıl destek verilebileceği, ortaöğretim düzeyinde sundukları yetkinlik temelli gelişim programı, dijitalleşmenin arttırılmasını sağlamak ve öğrencilerin değişen dünyada rekabet gücünü artırmaya yönelik hizmetleri hakkında da bilgilendirmede bulundu.

Bakan Yardımcısı Petek Aşkar ve Sadri Şensoy da yapılan bilgilendirme sonrası Türkiye'de iş birliği yapılabilecek alanlar hakkında görüşlerini ifade ederek bu ziyaretten memnuniyetlerini dile getirdiler.

 07-10-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.