ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Patent, Marka, Tasarım ve Faydalı Model Başvuru Aşamaları İle İlgili Eğitimler Başladı.

Patent, marka, tasarım ve faydalı model başvuru aşamalarıyla ilgili üç gün sürecek olan eğitimler başladı.
Patent, Marka, Tasarım ve Faydalı Model Başvuru Aşamaları İle İlgili Eğitimler Başladı.

İlimizde yürütülen özgün çalışmaların ve projelerin neticesinde ortaya çıkan buluşların, yeni ürünlerin ve tasarımların fikri ve sınai mülkiyet haklarının korunması ve bu konularda okullarımızda ilerleme sağlanmasına yönelik çalışmalar yürütülmektedir.

Bu kapsamda İlimiz Odunpazarı İlçesi Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Fen Liseleri, Halk Eğitim Merkezi, Olgunlaşma Enstitüsü, BİLSEM Okul/Kurum Müdürleri ve Okul/Kurum Patent Ofisi Koordinatörlerinin katılımlarıyla eğitimler başladı.

Eğitimin ilk günü Mesleki Eğitim Şube Müdürü Mehmet FAİDECİ konu ile ilgili bilgilendirici sunum yaptı.

Eğitimin ikinci ve üçüncü günü ise sınai mülkiyet patent il koordinatörü Ebru SÖĞÜT ve Kadir KILIÇ, patent, marka, tasarım ve faydalı model başvuru aşamalarıyla ilgili eğitimler verecektir.

Eğitimler sonucunda başvuru ve tescil süreçlerinin daha etkin yürütülebilmesi ve okullarımıza destek sağlanması, sınai mülkiyet başvurularının mevcut durumdan çok daha yüksek seviyelere ulaşılması hedeflenmektedir.

20-09-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.