ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE BİR İLK...

TÜRKİYE BİR İLK...

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Teknik Üniversitesi arasında sosyal ve bilimsel iş birliği protokolü imzalandı. Protokol İstanbul Teknik Üniversitesinin, il milli eğitim müdürlüğü ile imzaladığı ilk protokol olma özelliği taşıyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre arasında imzalanan iş birliği protokolü ile Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda eğitim öğretim gören öğrencilerin İstanbul Teknik Üniversitesi ile ortaklaşa uygun görülecek bilimsel çalışma, araştırma ve projeleri için İstanbul Teknik Üniversitesine ziyaret gerçekleştirmeleri, öğrenci, öğretmen, veli ve paydaşlara yönelik tertip edilecek eğitici ve öğretici seminer, panel ile konferanslar için akademik personel görevlendirilmesi ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik seminerler yapılması amaçlanıyor.

Özel Eskişehir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda gerçekleşen törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, birçok bürokrat, akademisyen, sanatçı, iş insanı ve devlet adamı yetiştiren İstanbul Teknik Üniversitesinin 250 yıla yaklaşan tarihiyle, bilimle, teknolojiyle, sanatla ve sporla markalaşmış bir üniversite olduğunu belirterek, "İTÜ'nün kurumsal tarihi, entelektüel hafızası ve sahip olduğu seçkin ortamı, geçmişten geleceğe uzanan güçlü bir köprüdür. Çağın gereklerine uygun biçimde gelişimi, yenilikçi bakış açısı ve dünyayla ilişki kurmayı önemseyen yapısıyla İTÜ; dünün, bugünün ve yarının üniversitesidir." dedi.

İTÜ Rektörü Prof. Dr. Koyuncu da iş birliği protokolünün imza töreninde yaptığı konuşmada, İTÜ'nün çeşitli alanlarda birikime sahip olduğunu hatırlatarak, bu birikimin paylaşıma açık olduğunu kaydetti. İmza koydukları iş birliği protokolünün bu paylaşımı hızlandıracağını ve çeşitlendireceğini aktardı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, konuşmaların ardından İTÜ ile protokolün imzalanmasına aracılık ederek, Eskişehir'in gelişim ve atılımına büyük katkı sağlayacak önemli bir işbirliği oluşmasına yardım ve desteklerinden dolayı Eskişehir İstanbul Teknik Üniversitesi Mezunları Dernek Başkanı Fevzi Tuvay'a, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi yönetimine ve okul müdürlüğüne teşekkür etti.

Programa İTÜ Rektörü Prof. Dr. İsmail Koyuncu ve İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre'nin yansıra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu, rektör danışmanları, İTÜ Genel Sekreteri, dekanlar ve öğretim görevlilerinden bir heyet katıldı.

İTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Şule Itır Satoğlu'nun lise müdürleri, rehber öğretmenler ve öğrencilere yönelik aday öğrenci tanıtım sunumunun ardından program sona erdi.

29-07-202229-07-202229-07-202229-07-202229-07-202229-07-202229-07-202229-07-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.