ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Koruyucu Aile Programı" Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde gerçekleşti.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün öncülüğünde ve yürütücülüğünde "Koruyucu Aile Programı" Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde gerçekleştirildi.  


Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünce Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesinde gerçekleşen programa Vali Erol Ayyıldız'ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Vali Yrd. Kubilay Ant , Vali Yrd. Salih Altun ve eşi Yeşim Aktürk Altun, Tepebaşı Kaymakamı Ahmet Önal, Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, Seyitgazi Kaymakamı Kutsal Baytak, İnönü Kaymakamı Rümeysa Sena Kurt, Alpu Kaymakamı Kübra Karaalioğlu ,İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Müftüsü Bekir Gerek,  Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hüseyin Hacıoğlu ve Koruyucu Aile Bireyleri  katıldı.

Saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının hep birlikte söylenmesiyle başlayan programda konuşan Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, "12 yıldır alanda her daim çocuklarımızın geleceği için, onların mutlu aile ortamlarında yaşamaları, büyümeleri,geleceğe hazırlanmaları için gayret göstermekteyiz. Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğümüzün öncülüğünde ve yürütücülüğünde çocuklarımız için uygun aileler bulmaya çalışıyoruz. Bu proje sürekliliği ve devamlılığı olması gereken bir projedir.Hem çocuklarımızın hayatını hem de onları verdiğimiz ailelerin hayatlarını da güzelleştiren, aynı zamanda geleceğimizi de güzelleştirerek, iyileştirdiğini düşündüğüm bir projedir. Sadece yapılması gereken değil, gerçekten gönülden gayret etmemiz gereken bir projedir. Çocuklarımızla ilgili yaptığımız her şeyin önce bizlere, onları yanlarına verdiğimiz değerli ailelerimize ve geleceğimize çok büyük mutluluklar getireceğini,çok daha bizleri güzelleştireceğini, toplum olarak iyileştireceğine bütün samimiyetimle inanıyorum.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hüseyin Hacıoğlu konuşmasında yapılan çalışmalar sonucunda 2002 yılında 23 olan koruyucu aile sayısının 101'e, koruyucu aile yanındaki çocuk sayısının 118'e çıktığını bildirdi.

Daha sonra etkinlik Sayın Cumhurbaşkanımızın Eşi Sayın Emine Erdoğan'ın gönderdiği mesajın okunmasıyla, Koruyucu Aile Hakkında gösterilen video ve  Halk Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen konser eşliğinde devam etti.

Koruyucu Ailelerimiz ile birlikte günün anlam ve önemini belirten balonların gökyüzüne bırakılmasının ardından serbest etkinlikler bölümünde çocuklara yönelik etkinliklerin gerçekleştirilmesiyle program sona erdi.

30-06-202230-06-202230-06-202230-06-2022

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.