ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi Kapsamında Ortaokul Müdürleriyle Toplantı Gerçekleştirildi

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi Kapsamında Ortaokul Müdürleriyle Toplantı Gerçekleştirildi

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yaygınlaştırma Projesi kapsamında toplantı düzenlendi.

Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, ilçe milli eğitim şube müdürleri ile Odunpazarı ve Tepebaşı ilçelerindeki ortaokul müdürleri katıldı.

Düzenlenen toplantıda, Tanıtım ve Yönlendirme Ekibi ve çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulunuldu. Eylem planındaki etkinlikler belirtilerek Mesleki ve Teknik eğitimin önemi vurgulandı. Tanıtım ve Yönlendirme çalışmaları kapsamında ortaokullarda görevli Rehberlik öğretmenlerinin özellikle 8.sınıf öğrencilerinin Mesleki Eğitimi tanımaları için yapılacak çalışmalar üzerinde durularak okul müdürlerinin gerekli hassasiyeti göstermeleri istendi.

Son yıllarda ülkemizde özellikle eğitim-öğretim alanında çok büyük mesafe kat edildiğini vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre; "Eğitim öğretime çok büyük kaynaklar aktarıldı. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında okullaşma oranı hızla arttı. Eğitim kadrosu ve eğitim öğretimin niteliğinin de ciddi oranda arttığını görüyoruz. Sayın Bakanımızın da mesleki ve teknik eğitime verdiği önemi biliyoruz. Sayın Bakanımız ülkemizin kalkınmasında olmazsa olmazın, geleceğin mesleki eğitimde olduğunu her fırsatta vurguluyor. Bu açıdan Mesleki eğitimde ihtiyaçların, geleceğin mesleklerinin ve yeni mesleki eğitim modellerinin belirlenmesine yönelik, stratejik çalışmaların gerekliliği ortadadır. Sektör beklentilerine cevap veren, ulusal ve uluslararası bilgi, beceri ve yetkinliklere sahip meslek elemanları yetiştirecek, bireylere, farklılık ve özelliklerine uygun seçenekler sunacak programlar hazırlanmaktadır." dedi.

22-06-202222-06-202222-06-202222-06-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.