ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Matematik Bölümü Akademisyenleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'yi Makamında Ziyaret Etti.

Anadolu Üniversitesi ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü akademisyenleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre ve Şube Müdürü Metin Erkmen ile Matematik Seferberliği kapsamında ilimizde yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.
Matematik Bölümü Akademisyenleri, İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'yi Makamında Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 'Her Yerde Matematik' anlayışıyla hazırladığı Matematik Seferberliği ile TÜBİTAK ve üniversiteler işbirliğinde, matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem öğrenimini kolaylaştırmak hem de öğrencilere bu dersi küçük yaştan itibaren sevdirmeyi amaçlıyor.

Matematik seferberliğinde matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, öğretmen eğitiminin dijital platformu gibi bir sürü paylaşım var. TÜBİTAK'tan yükseköğretim kurumlarına, UNICEF'e kadar ülkemizin tüm müktesebatını bu süreçte aktif kullanarak matematik öğretimi kolaylaştırılmak, yaygınlaştırılmak, eğitimin tüm kademelerinde matematiğin hayat için vazgeçilmez olduğunu, korkulacak bir şey olmadığını, aslında yaşamın kodlarının matematik okuryazarlığı artırıldığı zaman çok daha kolay bir şekilde öğrenilebileceği gösterilmek istenmektedir.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.