ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası & Yeşil Dönüşüm Programı ile Ortaokullar Arası Robotik Kodlama Yarışması Gerçekleştirildi.

Avrupa Mesleki Beceriler Haftası & Yeşil Dönüşüm Programı ile Ortaokullar Arası Robotik Kodlama Yarışması Müdürlüğümüz tarafından İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin katılımı ile Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.
Avrupa Mesleki Beceriler Haftası & Yeşil Dönüşüm Programı ile Ortaokullar Arası Robotik Kodlama Yarışması Gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre'nin konuşmasından satır başları...

"2022 Avrupa Mesleki Beceriler Haftası'nda Türkiye, tüm kategori ve çalışmalarla öne çıkan işlere imza atmaktadır. Avrupa Mesleki Beceriler Haftası resmi ortağı ve eğitimden sorumlu yerel otorite olarak bizler için bu çalışmaların kaynağı ve geliştiricisi olan meslek liseleri ayrı bir önem taşımaktadır. Mesleki eğitim Avrupa ve Türkiye'de vasıflı eleman yetiştirmede en büyük rolü oynamaktadır. Öğrencileri mesleki becerileri üzerine geliştirerek işletmelerin teknik ve kalifiye eleman desteğini sağlamaktır

Geleceğin iş gücünde söz sahibi olacak gençlerimize mesleki ve teknik eğitim hakkında bilgi vermek, onları ekonominin güçlü ayağı meslek liselerine yönlendirmek ve bu konuda farkındalık oluşturmak amacıyla ortaokullar arası robot tasarım yarışması ve tanıtım organizasyonu düzenledik. Hedeflediğimiz bu çalışmalarla daha çevreci, daha bilgili, vizyon sahibi, çok yönlü düşünebilen ve dünya ekonomisinde söz sahibi olan bireyler yetiştireceğiz.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu gençlerimizden Mimar Sinan'ın yüzyıllar sonrasına taşıdığı iş disiplini, Mevlana'nın hoşgörüsünü, Yunus Emre'nin insan sevgisini ve atalarımızdan gelen yüksek irfan, adalet ve cesareti gösteren, çevre bilinci yüksek, doğayı ve ona ait her şeyi koruyan geliştiren bireyler olarak yetişmesini istiyoruz. Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu politikalar çerçevesinde dünyaya örnek, evrensel katkı sunan çalışmaların sahibi olmayı amaçlamaktayız. Yeşil ve döngüsel ekonomiye geçişte daha temiz ve daha rekabetçi bir sanayinin tesis edilebilmesi için gelecek odaklı ve kapsamlı hedefler ortaya koyan bunun için çalışan, emek veren öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz, eğitimin tüm paydaşlarına, STK'lara ,yakın işbirliği içinde çalışma yürüten üniversitelerimize Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına daima yanlarında olduklarımızı iletir, teşekkürlerimi sunarım."

 

31-05-202231-05-202231-05-202231-05-2022

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.