ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' Eğitimlerine Başlıyor.

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen   "Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı" (YÖGEP) eğitimlerine başlıyor.
Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (YÖGEP)' Eğitimlerine Başlıyor.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nın tanıtım toplantısının açılışında bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Töre, öğretmenlerin ve okul yöneticilerinin sistemin en önemli unsurları olduğuna dikkat çekti. Okul yöneticilerinin geliştirilen çalışmaları eğitim öğretimin tüm alanlarında yaygınlaştırmasının önemli olduğunu belirtti. Bir toplumun öğretmeni kadar güçlü olduğunun belirten Töre, eğitim sisteminin daha güçlü bir noktaya gelmesinde okul yöneticilerine önemli roller düştüğünü belirtti.

Eğitimlere Eskişehir'in 14 ilçesinden 301 okul ve kurum yöneticisi katılacak. Bu kapsamda 09 Mayıs-29 Temmuz 2022 tarihleri arasında Hacı Süleyman Çakır Kız Anadolu Lisesi, Cumhuriyet Anadolu Lisesi ve Eskişehir Anadolu Lisesinde hizmet içi eğitim verilecek.

Okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen 'Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı'nda eğitimler dört modül olarak planlandı. Eğitimlerin ilk modülünde 'Öğretmenin Güçlendirilmesi, Başarı Farklarının Azaltılması', 'Yetenek Yönetimi', 'Deneyim Paylaşımı', 'Uygulama Çerçevesi Oluşturma' konuları ele alınacak.

İkinci modülde ise 'Takım Kurma ve Yönetme', 'İletişim', 'Kültür ve Medeniyetimizde Eğitim', 'Rehberlik ve Psikolojik Danışma ile Özel Eğitim', 'Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları' konularında eğitimler verilecek.

Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı 3. Modülde 'Okul İklimi ve Kurum Kültürü', 'İnceleme ve Soruşturma Teknikleri',  'Finansal Kaynakların Yönetimi', 'Milli Eğitim Mevzuatı' konuları ele alınacak.

Programın 4. modülünde ise 'Proje Yönetimi', 'Dijital Beceriler', Okul Güvenliği', 'Ölçmede Yeni Yaklaşımlar', 'Yönetim Bilişim Sistemleri' konularında eğitimler verilecek. 

 29-04-202229-04-202229-04-202229-04-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.