ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE'nin Göreve Başlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin TÖRE'nin Göreve Başlama Mesajı

11 Nisan 2022 tarihi itibarıyla Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlamış bulunmaktayım. Pek çok alanda başarılı bireyler yetiştirmiş; eğitim, bilim, sanat ve sporda ülkemize öncü örnekler sunmuş; Frigya, Selçuklu, Osmanlı medeniyetlerine ev sahipliği yapmış kadim Eskişehir'de eğitim adına sorumluluk üstlenmenin heyecanını ve gururunu yaşıyorum.

Ülkemizin ve şehrimizin eğitimine, gelecek nesillere katkıda bulunabilme fırsatını bize veren ve bizi bu göreve layık gören Sayın Bakanımız Prof. Dr. Mahmut ÖZER'e şükranlarımı arz ediyorum.

Eskişehir, sahip olduğu kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisidir. Yunus Emre'nin memleketi, "İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir..." diye başlayan o meşhur sözlerinin ete kemiğe büründüğü yerdir. Bu bilinçle eğitimde Eskişehir'i bulunduğu noktadan daha üst kademeye taşımaya yönelik çalışmayı amaç edineceğimi ifade etmek istiyorum. Bu süreçte iletişime, ekip ruhuna, sorunlara anlık değil, kalıcı ve gerçekçi çözümler aramaya son derece önem verdiğimi belirtmek isterim. Eğitimde başarıyı yakalayabilmek için sistemin öğrenci, veli, öğretmen, yönetici ve personel gibi tüm unsurları önemlidir. Tüm amacımız öğrencilerimizi hayata hazırlarken 21. yy. yaşam becerileri ile donatılmış, proaktif, lider kişilikli, mutlu bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlamaktır.  Mevcut güzel ve nitelikli çalışmaları geliştirebilmek, bu çalışmalara yenilerini eklemek şiarı taşıyacağımızdan, ekip ruhuyla güzel işlere imza atmak niyet ve azmiyle yola çıktığımızdan kimsenin kuşkusu olmasın.

Bizden önce bu kente, kentin aziz insanlarına, sevgili çocuklarımıza ve gençlerimize hizmet eden değerli eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyor; şehrimizin eğitim çıtasını daha yukarı çıkarmak için eğitim camiamızın tüm paydaşlarıyla hiçbir mesai mefhumu ve ayrım gözetmeden sonsuz bir çaba ve istekle çalışacağız.

Sayın Valimiz başta olmak üzere, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, oda ve meslek kuruluşlarımız,  sivil toplum kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımız ile yakın bir iletişim içinde çalışacağımıza inanıyorum.

Bu güzel şehre atanmış olmamın tüm eğitim paydaşlarımız, ülkemizin yarınları ve şahsım adına hayırlara vesile olmasını diliyorum.

 

Pervin TÖRE

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.