ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenmenin de Öğretmenin de Yaşı Yok

66 yaşındaki etli ekmek ustası Mustafa İleri Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Mesleki Eğitim Merkezi'nde girdiği Usta Öğreticilik sınavını kazanarak Usta Öğreticilik Belgesi aldı.
Öğrenmenin de Öğretmenin de Yaşı Yok

Teksan Sanayi Sitesinde bulunan lokanta sahibi ve etli ekmek ustası 66 yaşındaki Mustafa İleri, Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapılan usta öğreticilik sınavına girerek Usta Öğreticilik belgesi aldı. Mustafa İleri'ye Usta Öğreticilik Belgesi'ni Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi verdi.

Mesleki ve Teknik Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hulusi Şentürk ve Mesleki eğitimin yaygınlaştırılması projesi ekip lideri Osman Anıl, Mustafa İleri'yi ziyaret etti. Mesleki Eğitim Merkezlerinin yenilenmesi ve yaygınlaşmasıyla sağladığı avantajların da arttığını belirten Burhanettin Elçi, yaşına rağmen öğrenme azmi gösteren ve yeni usta ve çıraklar yetiştirecek olan İleri'yi tebrik etti. Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Hulusi Şentürk ise okul bünyesinde açılan Mesleki Eğitim Merkezinde usta öğreticilik, kalfalık belgelerinin verildiğini ve 66 yaşında bir ustanın yeni usta ve çıraklar yetiştirmesine vesile oldukları için mutlu olduklarını söyledi.

Öğrenmenin yaşı olmadığını ve öğrencilere örnek olmak istediğini belirten İleri, "Teksan Sanayi Sitesi'nde bulunan Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde açılan Mesleki Eğitim Merkezinde usta öğreticilik belgesi alabileceğimi öğrendim. Şu anda yanımda çalışan bir çırağım var. Son kez iyi bir usta olarak Aydın'ı yetiştirmeye karar verdim ve bunun mesleğin devamlılığı için önemli olduğunu düşündüm. Benden sonra o da şu anda kalfa adayı olarak eğitim alıyor. Böylelikle o da benden sonra çıraklar yetiştirecek. Hem gençler hem de yetişkinler için böyle imkânların olması önemli. Öğrenmenin de öğretmenin de yaşı yok" dedi.

 17-03-202217-03-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.