ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nesrin Kakırman'ın "İstiklal Marşının Kabul Edildiği Günü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü" Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Nesrin Kakırman'ın

İstiklal şairimiz Mehmet Akif, Türk ordusuna ithaf ettiği İstiklal Marşı ile milletimizin bağımsızlık aşkının sembol ismi haline gelmiştir. Vatan sevgisini, hürriyet aşkını dizelerine nakşetmiş büyük şair, "Korkma!" muştusuyla Türk milletine İstiklal Marşı'nı armağan etmiştir.

İstiklal Marşımız, yüce milletimizin sarsılmaz iradesi ve azminin dizelere dökülmüş eşsiz destanıdır.

"Cehennem de olsa gelen, göğsümüzde söndürürüz, bu yol ki hak yoludur dönmek bilmez yürürüz" diye haykıran Milli Şairimiz, yüce milletimizin vicdanının da sesi olmayı başarmış yegâne isimdir.

Bu hislerle İstiklal Marşımızın TBMM'de kabul edilişinin 101.yıl dönümü ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u anma gününde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını, Milli Şairimiz merhum Mehmet Akif'i,  aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyorum.

 

Nesrin KAKIRMAN

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürü

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.