ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynak Destek Kitapları Öğrencilerimize Dağıtılmaya Başlandı

Kaynak Destek Kitapları Öğrencilerimize Dağıtılmaya Başlandı

Millî Eğitim Bakanlığı tüm sınıf ve kademelerde haftada beş gün yüz yüze eğitime devam ederken öğrenci ve öğretmenlere destek olmak üzere kaynak çeşitliliğini artırmaya devam ediyor.

Karar çerçevesinde her ayın ilk haftası hazırlanan destek paketi açıklanıyor. Paketin ilki "yardimcikaynaklar.meb.gov.tr" üzerinden Ekim ayında erişime açıldı. İlkokul 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa, tüm öğrencilerin uzaktan eğitimde oluşan öğrenme kayıplarını da telafi edebilmek için her ay kapsamlı yardımcı kaynak destek paketi hazırlanıyor.

İnternet üzerinden ücretsiz olarak erişilecek kaynak paketleri ayrıca Bakanlığımız tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilmeye başlandı. İlkokul 2'nci sınıftan 12'nci sınıftaki öğrencilere kadar dağıtılacak toplam 120.140 kitap İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ulaşmaya başladı.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, "Uygulamanın öğrencilerimiz ve sınava hazırlık sürecindeki tüm adaylarımız için motivasyonlarını artıracak faydalı bir kaynak olmasını diliyor, Bakanlığımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum." dedi.


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.