ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ESOGÜ ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ESOGÜ ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü arasında "Orman Bilim Parkı İş Birliği Protokolü" imzalandı. Protokol imza töreni ESOGÜ Rektörü Prof. Dr. Kemal Şenocak, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Recep Temel ve yöneticilerin katılımlarıyla ESOGÜ Rektörlük Senato Salonu'nda gerçekleşti.

Protokole göre Eskişehir Orman Fidanlık Müdürlüğü alanı içerisinde amaca uygun bir şekilde belirlenmiş olan bir yerde Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ), İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğü işbirliği içerisinde faaliyetler gerçekleştirilecek.

Bu kapsamda, çocukların doğal ortamda öğretmenleri eşliğinde derslerin öğretim programları ile uyumlu bir biçimde işlenmesine ortam sağlanacak. Orman Bilim Parkı için tasarlanan derslere katılarak çevre, doğa ve orman ile dost bireylerin yetişmesine katkı sunacak. Doğal ortamda bulunan çamur, yaprak, kozalak, kuru ağaç kabukları ve dallar gibi her türlü doğal malzemenin kullanımı ile çocukların yaratıcılığının gelişmesi sağlanacak. Çocukların bilişsel, fiziksel, sosyal ve duygusal olarak gelişmesine yardımcı olacak. Ayrıca çocukların ileri yaşantılarında kötü alışkanlıklardan uzak hobiler edinmesi sağlanacak.

 21-09-202121-09-2021

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.