ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Stem Temelli Müzik Yarışmasında 1'nci Olan Arda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cırıt'ı Ziyaret Etti

Stem Temelli Müzik Yarışmasında 1'nci Olan Arda, İl Milli Eğitim Müdürümüz Cırıt'ı Ziyaret Etti

Özel Eskişehir OSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 10. sınıf öğrencisi Arda Günay, Tekirdağ Bilim ve Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Stem Temelli Müzik Yarışmasında büyük bir başarı elde etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt'ı makamında ziyaret eden Günay, Proje Danışmanlığını Okul Müdür Yardımcısı Zuhal Şangar'ın yaptığı ve atölyede kullanılan aletlerden tasarlanarak "MTAL Phone" adı verilen müzik aletiyle katıldığı "Stem Temelli Müzik Etkinlik Yarışmasında" birinci oldu. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, yarışmada birinci olan Arda Günay'ı tebrik ederek, kendisine destek olan ve yol gösteren okul idarecilerini ve danışman öğretmenlerine teşekkür etti.

Özel EOSB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı ve Proje Danışmanı Zuhal Şangar, Tekirdağ Bilsem Okulları tarafından Türkiye genelinde düzenlenen "Stem Temelli Müzik Etkinlik Yarışmasında" elde edilen başarının kendilerini son derece mutlu ettiğini aktardı.  Şangar yarışmaya "MTAL Phone" adını verdikleri kendilerine özgün müzik aleti ile katıldıklarını söyleyerek, "Tekirdağ Bilsem tarafından Türkiye genelinde düzenlenen "Stem Temelli Müzik Etkinlik Yarışmasında" bizi heyecanlandıran kısım stem ile müziğin bir arada olmasıydı. Meslek lisesi olmamızdan yola çıkılarak hedefimiz iki ağızlı anahtarlar ve tornavidalar gibi öğrencilerimizin atölyede kullandıkları aletlerle özgün bir çalgı aleti ortaya çıkarmaktı. Bu hedef doğrultusunda ksilofon müzik aleti tarzında tasarlanan ancak kendine has özgün sesleri ve özgün yapısı olan okulumuza uygun bir müzik aleti oluşturduk. Öğretmenlerimiz Tuğba Abek ve Musa Ahmet Kara'nın katkılarıyla, öğrencimiz Arda Günay'ın üstün başarısıyla birinciliği okulumuza getirdik. Çok mutlu ve gururluyuz." şeklinde konuştu. 

30-06-202130-06-2021

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.