ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Proje Ekibi, Erasmus Projesi Hakkında Bilgi Sundular

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Proje Ekibi, Erasmus Projesi Hakkında Bilgi Sundular

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Müdürü Ayhan Yerli ve okul proje ekibi IMONED "Çevrimiçi ve uzaktan eğitimde öğretmenlerin bilgi, beceri ve yeterliliklerinin geliştirilmesi" isimli Erasmus projesinin yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Proje Ekibi IMONED projesiyle ilgili bir sunum yaparken, Okul Müdürü Ayhan Yerli, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt'a projenin yaygınlaştırma materyallerini takdim etti.  

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu idarecilerini ve öğretmenlerini tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, "Ülkemizde ve Avrupa Birliği'nde inovasyona dayalı uygulanacak projeler her geçen gün önemli hale gelmektedir. IMONED isimli proje ile uzaktan eğitim müfredatı ve uzaktan eğitim e-öğrenme portalı oluşturarak ülkemizde ve Avrupa Birliği'nde öğretmenlerimizin yeterliliklerinin geliştirilmesinde katkı sağlayacaktır." dedi.

Şehit Barış Öztürk Ortaokulu Müdürü Ayhan Yerli, "Ülkemizle birlikte tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sürecinde eğitim ve öğretim şartları yüksek derecede olumsuz etkilendi. Proje kapsamında öğretmen arkadaşlarımızla birlikte Avrupa'da sürekli iletişim halinde olduğumuz eğitim kurumlarıyla bu olumsuz şartları öğrenci ve öğretmenlerimizin lehine çevirmeye yönelik çalışmalar yapacağız. 24 ay sürecek olan projemizde İspanya/Litvanya/Polonya ve ülkemizden toplamda 7 farklı türde eğitim kurumu bulunmaktadır. Proje kapsamında Avrupa Birliği'nde ve Uluslararası platformda geçerliliği olan bir uzaktan eğitim müfredatı, metodolojisi ve uzaktan eğitimde kullanılması düşünülen bir eğitim portalı oluşturulacaktır." şeklinde sözlerini dile getirdi.

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.