ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"101. Yılını Kutladığımız Bu 23 Nisan'da Önceliğimiz Çocuklarımızın İyi Olma Hali ve Mutluluğu"

23 Nisan'ın yüz birinci yılını kutladığımız ve salgın koşullarının çocuklarımızı arkadaşlarından, sosyal hayattan uzak kalmaya mecbur bıraktığı bu yıl, Millî Eğitim Bakanlığı, haftanın temasını "Çocukların iyi olma hali ve mutluluğu" olarak belirledi.  "23 Nisan Mutlu Olsun" denilerek kutlamalar için bir dizi etkinlik planlandı. 


Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışının 101. yıl dönümü olan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bu yıl Millî Eğitim Bakanlığı, önceliğin çocuklarımızın iyi olma hali ve mutluluğu olduğu parolasıyla bir dizi etkinlik planladı. 

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kutlama haftasına yönelik yol haritasını hafta başında telegram hesabından paylaştığı şu notla duyurdu: "Her hafta onların ama bu hafta en çok çocuklarımızın haftası... 23 Nisan haftasında anne babalar ve öğretmenler olarak, çocuklarımıza mutlu anlar hediye edelim istiyoruz. Böyle bir zamanda gülümsemek ve gülümsetmek çok değerli. Bayramınız mutlu olsun çocuklarım." 

Etkinlikler 21 Nisan 2021 Çarşamba günü saat 10'da Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Çocuk Gelişimi ve Erken Çocukluk Eğitimcisi Prof. Dr. Belma Tuğrul ile Bilim Kurulu üyesi Çocuk Hekimi Prof. Dr. Ateş Kara'nın veliler ile buluşması ile başlayacak. "Küresel Salgın Döneminde Çocukların Ruh ve Beden Sağlığı" konulu çevrim içi toplantı, Millî Eğitim Bakanlığı YouTube kanalından canlı olarak yayınlanacak. Programda iki değerli bilim insanı ile birlikte anne babaların sorularını yanıtlayacaklarını belirten Bakan Selçuk, ilgi duyan herkesi ekran başına davet etti. 

Ailelerin ardından Ziya Öğretmen, salgın koşullarında mesafe ve hijyen kurallarını dikkate alarak Ankara'nın Altındağ ve Mamak ilçelerinde yaşayan öğrencilerle açık hava söyleşisinde buluşacak. Öğrencilerin sosyal ve duygusal durumları söyleşinin ana temasını oluşturacak. 

22 Nisan 2021 Perşembe günü Mardin'e gidecek olan Bakan Selçuk, bayramın sahibi çocuklar ile bisiklete binecek ve açık havada vakit geçirecek. Ayrıca Mardin'deki program kapsamında Selçuk, meslektaşları ile de bir buluşma gerçekleştirecek ve Mardinli çocuklara armağanı "Mardin Masal Evi"ni açacak. 

Selçuk, 23 Nisan Cuma günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında tüm çocukları temsilen Anıtkabir'i ziyaret edecek. Bakan Selçuk, Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakarak, Anıtkabir özel defterini imzalayacak. Ardından 81 ilden öğrencilerin katıldığı çevrim içi bir programda çocuklar ile sohbet edecek. 

Bakan Selçuk 23 Nisan günü "Ankara Masal Evi"nin açılış töreni de katılacak.

23 Nisan günü TRT EBA kanalları da bayram coşkusunun ekran karşında yaşanabileceği özel bir programla yayında olacak.

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.