ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yusuf Yıldırım, Anne Babalarının Başucu Kitabı Olacak Dediği Eserini Tanıttı

Yusuf Yıldırım, Anne Babalarının Başucu Kitabı Olacak Dediği Eserini Tanıttı

Şehit Mutlu Yıldırım Ortaokulu Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Yusuf Yıldırım, Teknoloji bağımlılığı, siber zorbalık gibi dijital kültürün tehlikelerine karşı teknoloji kullanım kültürü oluşturma, dijital kültür içinde yetişen çocukların sorunları ve ailelerin sorumlulukları konularında yazılmış Türkiye’nin ilk araştırma ve derleme kitabı olan “21. Yüzyıl Anne Babalarının Başucu Kitabı: Dijital Kültürde Çocuk Yetiştirmek” isimli kitabını, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen´e takdim etti.

Yusuf Yıldırım, “Dijital kültürde çocuklar ile yaşanılan gündelik sorunlara çözüm ararken, anne babalar bu gibi soruları kendilerine soruyorlarsa ve cevaplar arıyorlarsa, 21. yüzyılın anne babası olmanın getirdiği zorluklarla baş başalar demektir. Bu kitap anne ve babalara; teknoloji bağımlılığı ve siber zorbalık gibi dijital kültürün tehlikelerine karşı teknoloji kullanım kültürü oluşturma, dijital kültür içinde yetişen çocukların sorunları ve ailelerin sorumlulukları konularında bilimsel bilgiler sunmak, yaşanmış somut örneklerle dijital kültürün tehlikelerine yönelik benzer sorunları yaşamış ve bu sorunlara çözümler üretmiş anne babaların deneyimlerini paylaşmak, çocuk psikologları ve psikolojik danışmanların tavsiyeleri ile çocuklarına dijital yaşamda rehber olabilmeleri için yardımcı olmak amacıyla yazıldı” dedi.

Yusuf Yıldırım, yazdığı kitapta anne babaların dijital kültürde çocuk yetiştirme konusunda; 6 çocuk psikologu ve 20 psikolojik danışman ile yapılan görüşmelerden elde edilen tavsiyeleri, yazı ve röportajlarda 25 konuk yazarın paylaştığı yaşanmış somut örnekleriyle anne baba deneyimlerini, bilimsel makale ve tezlerden elde edilen önerileri bulacaklarını ifade etti.

Yusuf Yıldırım’ın kaleme aldığı kitabı en kısa sürede inceleyeceğini belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Yıldırım’ı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

12-04-2018

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.