ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Yardımlaşma Amaçlı Can Cake Şirketi Kurdular

Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Yardımlaşma Amaçlı Can Cake Şirketi Kurdular

Yunus Emre Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Genç Başarı Eğitim Vakfı 3x Genç Girişimciler Şirket Programı kapsamında bir şirket kurdular.

Öğrenciler, kurdukları şirketi tanıtmak ve faaliyetlerini anlatmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret ettiler.

Okul öğretmenleri Ayşe Gündoğmuş ve Gülser Tekin´in rehberliğinde kurulan Can Cake şirketinde toplam 8 öğrenci çalışmaktadır.

Şirkette Talha Bilmez Reklam Müdürü, Yakup Atıcı Genel Müdür, Sadık Ahmet Kaçar Ürün Müdürü, Muzaffer ŞEN Finans Müdürü, Mustafa Kara Tasarım Müdürü, Serkan Karaoğlu Planlama Müdürü, Ahmet Faruk İzyat İnsan Kaynakları Müdürü, Hasan Hüseyin Karaca Halkla ilişkiler Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Genç Girişimciler ürün olarak Sürpriz Dolgulu Kek yapıp satmaya başladılar. Bunun için de bir pastane ile anlaştılar. "Kekimi Tat Bir Cana Can Kat" slagonlarıyla kek satışları daha da arttı.

Öğrenciler şirketin hikâyesini şu şekilde anlattılar;

“Okulumuzun merkeze uzak olması ve öğrencilerin de okulumuza zor şartlar altında gelmesi ayrıca velilerimizin de gelir durumlarının düşük olması vb. nedenlerle okulumuzda ihtiyaç sahibi öğrenciler çoğunlukta. O nedenle yiyecek üzerine bir şirket kurmayı planladık ve elde edilen gelirin bir kısmını bu ihtiyaç sahibi öğrencilerimize pay etmeyi düşündük. Şirket elemanları bu düşüncelerinin hem kendilerini hem de ihtiyaç sahibi öğrencileri çok mutlu edeceğini ve amaçlarına ulaşmak için de çok çalıştıklarını belirttiler.”

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen öğrencileri tebrik ederek, çalışmalarında başarılarının devamını diledi.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.