ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YOBIS ve E-OKUL Üzerinde Yabancı Uyruklu Öğrencilerin Kaydı ve Nakil İşlemleri Hakkındaki Resmi Yazı

İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü 03/11/2017 tarih ve 18491607 sayılı yazısı ilgi tutularak okullarımıza yazı gönderilmiştir.

İlgi yazı içeriğinde YOBIS ve E-OKUL Sistemi üzerinde yabancı uyruklu öğrencilerin kayıt ve nakil işlemleri açıklanmaktadır.

 

Açıklamalar süreci Bakanlığımız resmi yazısı ile başlatıldığından tüm okullarımıza duyurulması gereği doğmuştur. 

 

YOBIS ve E-OKUL Sistemi arasındaki kurallar zaten süregelen kurallar olup değişmemiştir. E-OKUL Sistemi üzerinde kaydedilebilen ya da zaten kayıtlı olan yabancı uyruklu öğrenciler ayrıca YOBIS üzerinde kayıt edilmeyecektir.

 

Yukarıda belirtilen resmi yazı ekinde bulunan "99 İLE BAŞLAYAN KİMLİK NUMARALARI BULUNAN YABANCI UYRUKLU (GEÇİCİ KORUMA KAPSAMINDAKİ SURİYELİLER DAHİL TÜM YABANCI UYRUKLULAR) ÖĞRENCİLERİN E-OKUL YÖNETİM BİLGİ SİSTEMİ ÜZERİNDEN İLKÖĞRETİM VE ORTAÖĞRETİM KADEMESİNDEKİ OKULLARA YENİ KAYIT VEYA NAKİL İŞLEMLERİ" başlıklı dokümanda ise yeni sayılacak bilgiler yabancı uyruklu öğrencilerin kayıt ve nakil işlemleriyle ilgili bilgilerdir. Bu doküman ekte bulunmaktadır.

Doküman için Tıklatınız.

 

Not:

YOBIS hakkında aşağıdaki web sayfamızda 02/06/2015 tarihinde açıklamalar yapılmıştı.

Bu açıklamalar geçerliğini korumaktadır. Bu açıklamaları görmek için tıklatınız.


***


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.