ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi” Protokolü Törenle İmzalandı

“Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi” Protokolü Törenle İmzalandı

Eskişehir Valiliği koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İŞKUR İl Müdürlüğü ve Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği tarafından “Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi” işbirliği protokolü törenle imzalandı.

Eskişehir Valiliği Makam Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine; Vali Özdemir Çakacak, Vali Yardımcısı Akın Ağca, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği Başkanı ve TEI Genel Müdürü Prof. Dr. Mahmut Faruk Akşit, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, İŞKUR İl Müdürü Hasan Yoldaş ve ilgililer katıldı.

Ülkemizin nitelikli insan gücüne ve özel sektörümüzün ‘ara kalifiye eleman’a ihtiyacı olduğunu dile getiren Vali Çakacak, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Ekonomimizin büyümesinin, kalkınmamızın ve refah seviyemizin yükselmesinin temel şartlarından birisi de nitelikli insan gücü ihtiyacının rahatça karşılanmasıdır. Nitelikli insan gücünün karşılanabilmesi ise doğrudan Meslekî ve Teknik Eğitimin niteliği ile âlâkalıdır.

Ülkemizin ekonomik ve sosyal gelişmesini sağlayabilmesi, küresel rekabette yerini alabilmesi için meslekî ve teknik eğitime önem verilmesi ve daha verimli hâle getirilmesi gerekmektedir.

Ülkemizin nitelikli insan gücüne ve özel sektörümüzün ‘ara kalifiye eleman’a ihtiyacı düşünüldüğünde, kaliteli bir meslekî ve teknik eğitime yönelik stratejiler ve politikalar büyük önem arz etmektedir. Bu itibarla meslekî eğitimi özendirici ve geliştirici çalışmalar önemli olmaktadır.

Bu amaçla; Valiliğimiz, Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğümüz, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüz ile Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği arasında imzalanan ‘Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi’ işbirliği protokolünü çok anlamlı ve değerli buluyorum.

Bu protokolle, Eskişehir il sınırları içinde yer alan Millî Eğitim Bakanlığına bağlı Meslekî ve Teknik Lise öğrencilerinin öncelikli olarak, yetkin işgücünün keşfedilerek teknik eleman ihtiyacının karşılanması kapsamında, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği’nin faaliyet gösterdiği sektörün ihtiyaçları doğrultusunda sektöre yönelik eğitimlerin verilmesi; bunun için de eğitim programlarının hazırlanması, geliştirilmesi ve değerlendirilmesi yapılarak gençlerimizin sektörde istihdamının sağlanması amaçlanmaktadır.

İnşallah bu ve benzeri projelerle yüksek nitelikli ara kalifiye eleman ihtiyacının karşılanması yanında iline, ülkesine ve milletine hizmet edecek nice gencimiz yetişecek.

Projeye sundukları katkılar sebebiyle Eskişehir İl Millî Eğitim Müdürlüğümüze, Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi Derneği’ne ve bunların değerli yönetici ve çalışanlarına emekleri ve gayretleri için teşekkür ediyorum.

“Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamın Artırılması Projesi” işbirliği protokolünün ilimiz ve ülkemiz için güzel neticeler getirmesini diliyor, hepinize projede başarılar diliyorum.”

İmza altına alınacak proje hakkında bilgiler veren Eskişehir Havacılık Kümelendirmesi Derneği ve TEI Genel Müdürü Akşit ise, nitelikli eleman bulmanın önemine dikkat çekti. Genel Müdür Akşit, “Bu proje ile Eskişehir’deki Meslek ve Teknik Liseleri’nin kalitesini bir üst seviyeye çıkararak havacılık sektörüne kazandırmayı amaçlıyoruz.” dedi. 

Konuşmaların ardından “Yetkin İşgücünün Keşfedilerek İstihdamın Arttırılması Projesi” işbirliği protokolü imza altına alınarak resmiyete kavuşturuldu.

Protokol töreninin sonrasında Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen program ile Mesleki Teknik Eğitimin Desteklenmesi İşbirliği Protokolü çerçevesinde meslek liselerinde kullanılmak üzere TEİ tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze 15 adet dizüstü bilgisayar hibe edildi.

25-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-201925-04-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.