ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni İl Öğrenci Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

Seçimle gelen yeni yönetimi kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; "Başkanımızın ilimizi Ankara’da öğrenci meclisinde layıkıyla temsil edeceğine inanıyorum." dedi.
Yeni İl Öğrenci Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimleri yapıldı

Bakanlığımız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereğince uygulanmakta olan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında yapılan seçimlerde Odunpazarı İlçesi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Taha Pekcan İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

Meclis Başkanlığına seçimine İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Adayların kıyasıya yarıştığı seçimlerde öğrenciler vaatlerini açıklayarak diğer okul temsilcilerinden oy istediler.

Yeni İl Öğrenci Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

Odunpazarı İlçesi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi ve İl Öğrenci Meclis Başkanı Mehmet Taha Pekcan, başkan vekili Berk Bozcu, kâtip üye Engin Kazıkçı ve 14. Dönem Meclis Başkanı Abdullah Tekeli, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret ettiler.

Seçimle gelen yeni yönetimi kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, öğrencilerin sorunları ve çözümleriyle ilgili başarılı çalışmalar beklediğini söyledi. Demokrasinin okullarda sınıf başkanının seçilmesiyle başladığını belirten Necmi Özen, “Milli Eğitim Bakanlığımızca okullarımızda öğrencilerimize demokrasi eğitimi amacıyla oluşturulan mecliste arkadaşlarının desteğini alarak il temsilcisi oldu. Bakanlığımızın bu projesi, çocuklarımıza küçük yaşta demokrasiyi anlatmak, onlara seçme ve seçilmeyi içlerine sindirmek, ülke problemleri ile onların ilgilenmesini sağlamak amaçlı bir projedir. Proje sayesinde insanlar birbirlerini anlamayı, birbirlerini olduğu gibi kabullenmeyi ve başkalarının fikir ve görüşlerine açık olmayı küçük yaştan itibaren öğreniyor, böylece büyüdüklerinde daha geniş, başkalarına sevgiyle yaklaşan bir toplum oluşması için zemin hazırlıyorlar. Bu bağlamda da İl Öğrenci Meclis üyeleri nezaket göstererek bizleri ziyarete geldiler. Ben kendilerine bu ziyaretleri için teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Mehmet Taha Pekcan, tüm öğrencileri temsil ettiklerinin bilinciyle mevcut öğrenci sorunlarını tespit ve çözüm teklifleri üzerinde çalışacaklarını söyledi. Önümüzdeki günlerde tüm ilçe meclis başkanları ile toplantı yapmayı planladıklarını ve 81 ilin Öğrenci Meclis Başkanını Eskişehir’de ağırlamak için çalışma yapacaklarını aktardı.

26-12-201726-12-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.