ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yeni İl Öğrenci Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

Seçimle gelen yeni yönetimi kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; "Başkanımızın ilimizi Ankara’da öğrenci meclisinde layıkıyla temsil edeceğine inanıyorum." dedi.
Yeni İl Öğrenci Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

İl Öğrenci Meclis Başkanı Seçimleri yapıldı

Bakanlığımız ve Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı arasında imzalanan protokol gereğince uygulanmakta olan “Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi” kapsamında 16 Aralık 2015 tarihinde yapılan seçimlerde Mahmudiye İlçesi Yunus Emre Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencisi Mücahit Boyracı İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

Meclis Başkanlığına seçimine İl Milli Eğitim Müdürü Necmi Özen, Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 13 adayın kıyasıya yarıştığı seçimlerde öğrenciler vaatlerini açıklayarak diğer okul temsilcilerinden oy istediler.

18-12-201518-12-201518-12-201518-12-2015


Yeni İl Öğrenci Meclis Üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Ettiler

Mahmudiye İlçesi Yunus Emre Anadolu Lisesi öğrencisi ve İl Öğrenci Meclis Başkanı Mücahit Boyracı, Odunpazarı İlçesi Yunus Emre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi ve başkan vekili Aleyna Kılıçarslan ve kâtip üyeler Seyitgazi İlçesi Kırka Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu öğrencisi Murat Han Yıldırım ile Odunpazarı İlçesi Eti Sosyal Bilimler Lisesi öğrencisi İbrahim Burak Kutlu, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret ettiler.

Seçimle gelen yeni yönetimi kutlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, öğrencilerin sorunları ve çözümleriyle ilgili başarılı çalışmalar beklediğini söyledi. Demokrasinin okullarda sınıf başkanının seçilmesiyle başladığını belirten Necmi Özen, “Milli Eğitim Bakanlığımızca okullarımızda öğrencilerimize demokrasi eğitimi amacıyla oluşturulan mecliste arkadaşlarının desteğini alarak il temsilcisi oldu. Başkanımızın ilimizi Ankara’da öğrenci meclisinde layıkıyla temsil edeceğine inanıyorum. Bakanlığımızın bu projesi, çocuklarımıza küçük yaşta demokrasiyi anlatmak, onlara seçme ve seçilmeyi içlerine sindirmek, ülke problemleri ile onların ilgilenmesini sağlamak amaçlı bir projedir. Proje sayesinde insanlar birbirlerini anlamayı, birbirlerini olduğu gibi kabullenmeyi ve başkalarının fikir ve görüşlerine açık olmayı küçük yaştan itibaren öğreniyor, böylece büyüdüklerinde daha geniş, başkalarına sevgiyle yaklaşan bir toplum oluşması için zemin hazırlıyorlar. Bu bağlamda da İl Öğrenci Meclis üyeleri nezaket göstererek bizleri ziyarete geldiler. Ben kendilerine bu ziyaretleri için teşekkür ediyorum. Ankara’da başarılar diliyorum.” şeklinde açıklamada bulundu.

İl Öğrenci Meclisi Başkanı Mücahit Boyracı, tüm öğrencileri temsil ettiklerinin bilinciyle mevcut öğrenci sorunlarını tespit ve çözüm teklifleri üzerinde çalışacaklarını söyledi. Bu kapsamda düşünülen projeler hakkında bilgi sunarak önümüzdeki günlerde resmi kurumlarımıza ziyaret gerçekleştirerek tanıtım dosyalarını takdim edeceklerini iletti.

16-12-201516-12-201516-12-201516-12-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.