ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" Etkinliği Gerçekleştirildi

  İçişleri Bakanlığı tarafından trafikte yaya önceliğine dikkat çekmek ve sürücü duyarlılığını artırmak amacıyla ülke genelinde eş zamanlı "Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU" sloganıyla kampanya gerçekleştirildi.


İçişleri Bakanlığımız, trafik kazalarından kaynaklı can kayıplarının 2030 yılına kadar yüzde 50 oranında azaltılması hedefi doğrultusunda önceki yıllarda düzenlenen "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın""Yaya Güvenliğinin Nöbetçisiyiz" ve "Yayalar Kırmızı Çizgimiz" kampanyalarının ardından bu yıl da "Trafikte Her Yıl Daha İyiye" mottosu doğrultusunda "Yayalara Öncelik Duruşu, HAYATA SAYGI DURUŞU" sloganıyla yaya önceliğine yönelik farkındalık çalışmalarına devam edecek.  Bu kapsamda Vali Erol Ayyıldız ile geleceğin bilinçli yaya ve sürücüleri, İstasyon caddesi Dumlupınar İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde bayraklarla buluşarak trafikte yaya önceliğine dikkat çekti. 

Vali Ayyıldız, etkinlik sırasında yaptığı konuşmada; Son yıllarda birçok alanda insan odaklı hizmetlerin yoğunlaştırıldığını ve toplumun her kesiminin, bu hizmetlerin farkındalığını arttırarak desteklerinin alınmaya çalışıldığını ifade ederek şunları söyledi;

"Bugün yaptığımız kampanyanın adı, "Yayalara Öncelik Durusu, Hayata Saygı Duruşu". Bu bağlamda önce yaya diyoruz ve onları trafikte nasıl davranmaları gerektiği konusunda bilgilendiriyoruz. Düzenlenen etkinliklerle trafik kurallarına uyulması yönünde vatandaşlarımızın dikkatini çekmek, trafik güvenliğinin ve sürücülerin dikkat etmesiyle birlikte sağlıklı bir trafik düzeninin sağlanması, trafik kazalarının azalması ile insanların trafik kazaları sonucu hayatlarını kaybetmesinin önlenmesi nihai hedefimizdir.

Bu bilinçle çalışan Emniyet ve Jandarma Teşkilatı'mıza, teşekkür ediyor; başarılarının devamını diliyorum."

81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen etkinlik çerçevesinde ilimizde İstasyon caddesi Dumlupınar İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde düzenlenen kampanyaya, Vali Erol Ayyıldız'ın yanı sıra Odunpazarı Kaymakamı Ömer Ulu, İl Jandarma Komutan V. J. Alb. Durmuş Yöndem, İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Daha sonra Vali Ayyıldız ve öğrenciler yaya geçidinde bulunan beyaz şeritlerden ortadaki şeridi kırmızıya boyayarak kampanyaya destek oldular.

29-09-202229-09-202229-09-202229-09-202229-09-2022

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.