ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu Çocuk Hakları Fotoğraf ve Resim Sergisi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, çocuklara daha iyi bir yaşam sunmak için dünyada ve Türkiye’de her yıl 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlandığını belirtti.
Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu Çocuk Hakları Fotoğraf ve Resim Sergisi

20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu öğretmenleri ve öğrencileri tarafından “Çocuk Hakları Fotoğraf ve Resim Sergisi” hazırlandı.

Serginin açılışa katılan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, öncelikle Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu’nda incelemelerde bulundu. Okulun mezun öğrencilerinden olan hayırsever Özlem Karataş tarafından yaptırılan spor salonu ile ESOGÜ öğretim üyesi Prof. Dr. Kubilay Uzuner tarafından yaptırılan çok amaçlı salonu da gezen Özen, hayırseverler tarafından yaptırılan eklentilerin öğrencilere faydalı ve yararlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, İl ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri, öğretmenler ve velilerin katıldığı serginin açılışında konuşan Okul Müdürü Mehmet Müzbah Acı, Dünya Çocuk Hakları Günü hakkında bilgi vererek “Çocukların kendi haklarını öğrenmeleri ve yetişkinlerin de bu konuda bilgilenmesini amaçlayan sergide, birbirinden yaratıcı eserler yer alıyor.” dedi.

Çocuklara daha iyi bir yaşam sunmak için dünyada ve Türkiye’de her yıl 20 Kasım “Dünya Çocuk Hakları Günü” olarak kutlandığını belirten İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, “Bugün Dünya Çocuk Hakları Günü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının sizler için hazırlattığı animasyon var. Bu animasyonu izlemenizi istiyorum. Çocuk olarak haklarınızı öğrenmeniz gerekiyor. Hayata emin adımlar atabilmek için bu hakları bilmeniz çok önemlidir.” dedi. Ev sahipliğinden ve çalışmalarından dolayı Yarbay Mehmet Yaşar Gülle İlkokulu ailesine teşekkür eden Necmi Özen, öğrenciler ile beraber serginin açılışını gerçekleşti.

Serginin ardından, öğretmenler ile de görüşen İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, öğrenci ve öğretmenlere başarılar dileyerek, okul personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.


Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.