ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Verem” Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “Bu tür etkinliklerin amacı öğrencileri hastalıklar konusunda bilinçlendirmek ve bu hastalıklardan nasıl korunulacağı konusunda bilinç oluşturmaktır. Öğrenciler bu tür çalışmalar yaparak hem hastalıkları tanımış oluyor hem de bu tür sosyal etkinliklerle sosyal alanda gelişimleri sağlanıyor” dedi.
“Verem” Konulu Resim Yarışmasında Dereceye Giren Öğrenciler Ödüllendirildi

Geleneksel olarak her yıl ocak ayının ilk pazar günü ile başlayan haftası, halkımızın verem hastalığı ve bu hastalıkla mücadele konusunda bilinçlendirilmesi amacıyla ülke genelinde “Verem Eğitimi ve Propaganda Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Hafta etkinlikleri kapsamında Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Verem Savaş Derneği Başkanlığı işbirliğinde İlimizdeki ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik “Verem” konulu resim yarışması düzenlenmiştir.

TDKB Hasan Polatkan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Özden Akkaya, Şube Müdürü Ali Osman Yalçın, Verem Savaş Derneği Yöneticileri, okul müdürleri, öğrenciler ve velilerinin katıldığı ödül töreninde dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Verem konulu resim yarışmasında;

İlkokullarda; Cengiz Topel İlkokulu öğrencisi Beray Kuruşcu 1’nci, Cumhuriyet İlkokulu öğrencisi Özgür Avcı 2’nci, Muttalip İlkokulu öğrencisi Fatma Türe 3’ncü,

Ortaokullarda; İnönü Vehbi Koç Ortaokulu öğrencisi Müge Baht 1’nci, Hasan Polatkan Ortaokulu öğrencisi Beyza Balkan 2’nci, Eskişehir Ticaret Odası Ortaokulu öğrencisi Ece Çalıkuşu 3’ncü,

Liselerde; Habip Edip Törehan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Anılcan Yavuzel 1’nci, Özel Mesut Yıldızak Lisesi öğrencisi Zeynep Akdemir 2’nci, Odunpazarı Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi İrem Demirkıran 3’ncü oldu.

Ödül alan ve yarışmaya katılan öğrencileri tebrik eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen; “Bu tür etkinliklerin amacı öğrencileri hastalıklar konusunda bilinçlendirmek ve bu hastalıklardan nasıl korunulacağı konusunda bilinç oluşturmaktır. Öğrenciler bu tür çalışmalar yaparak hem hastalıkları tanımış oluyor hem de bu tür sosyal etkinliklerle sosyal alanda gelişimleri sağlanıyor” dedi.

05-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-201605-01-2016

 

Tüm resimler için T I K L A Y I N I Z . . .

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.