ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tuna´nın "Yükseköğretime Geçiş Sınavı" Mesajı

GENÇLERİMİZ BİZİM ZENGİNLİK VE ONURUMUZDUR.
Vali Tuna´nın

GENÇLERİMİZ BİZİM ZENGİNLİK VE ONURUMUZDUR.

(13 Mart Yükseköğretime Geçiş Sınavı )

 

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS ) ülke çapında 13 Mart 2016 Pazar günü yapılacaktır.

YGS; eğitim hayatında öğrencilerimiz için dönüm noktalarından biridir. Bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyorum.

Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanmaları, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim konusunda devam etmeleri en büyük dileğimizdir.

Sevgili Gençler;

Biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir.  Sınav esnasında ise ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız.

Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçeğe dönüştüğünü göreceksiniz. Başarı, hak ettiğinizi düşündüğünüz değerdir. Başkalarının ölçüsü sizin başarınız olamaz. Bu nedenle sizi mutlu edecek sonuca yine siz karar vereceksiniz. Bizler, sizlere inanıyor ve güveniyoruz.

Değerli Anne Babalar;

Sizlerden çocuklarınıza her konuda destek olmanızı bekliyor, hiçbir sınav ve alınacak sonucun, çocuklarınızın gözünüzdeki ve gönlünüzdeki yerini değiştirmeyeceğine inanıyorum. Sizlerin de en az çocuklarınız kadar, belki onlardan fazla heyecan ve kaygı içinde olduğunuzu biliyorum. Sizin kaygınızın çocuğunuza geçebileceğini ve ona zarar verebileceğini unutmayınız. Sonuç ne olursa olsun çocuklarınızı daima seviniz ve onları zenginlik ve onur kaynağı olarak görünüz. Çocuklarınızı hiçbir zaman başkalarıyla kıyaslamayın. Çocuğunuzun sınav öncesi dönemde en önemli gereksinimleri; huzurlu, sakin, mutlu bir ortam, sevgi, destek, güven ve cesarettir. 

İlimizde sınav yapılacak 78 binada, görevli sayısı 3256, engelli aday sayısı 97 olup toplam 24957 aday YGS sınavına girecektir.

Eskişehir Valiliği olarak sınavın sakin ve gürültüden uzak bir ortamda geçmesi ve herhangi bir sorun yaşanmaması için gerekli tedbirleri almış bulunmaktayız.

Bu vesile ile tüm öğrencilerimize YGS sınavında zihin açıklığı, kolaylık ve başarılar diliyor, onları yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak için büyük emek harcayan tüm öğretmenlerimize, anne babalara ve katkıda bulunan herkese teşekkür ediyorum. Her şey gönlünüzce olsun.

                                                                                               Güngör Azim TUNA

                                                                                                 Eskişehir Valisi

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.