ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Tuna ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, Atayurt Okullarını Ziyaret Etti

Vali Tuna ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, Atayurt Okullarını Ziyaret Etti

Vali Güngör Azim Tuna, İl Milli Eğitim Müdürümüz ile beraber Özel Atayurt Okullarını ziyaret etti. Okula gelişi esnasında Atayurt Okulları Yönetim Kurulu Başkanı M. Fevzi Yalçın, Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın, Genel Müdür Hikmet Ertürk ve öğretmenler tarafından karşılanan Vali Tuna’ya, okulun 9’uncu sınıf öğrencileri çiçek verdi.

Daha sonra Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın’ın makam odasına geçen Vali Tuna, özel eğitim kurumları arasından yaşanan tatlı rekabetin eğitim kalitesini arttıracağını söyledi. İtibarın ve kalitenin kolay kazanılmadığını dile getiren Vali Tuna, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve gençlerimizi geçmişten gelen değerlerimizle yetiştirmenin önemine vurgu yaptı. 

Sohbet havasında geçen ziyarette konuşan Vali Tuna, Eskişehir 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri kapsamında, Atayurt Okulları ile uluslararası alanda gerçekleştirilen bazı projeleri ortaklaşa yaptıklarını anlattı. Türk dünyasında yaşayan çocukları çeşitli aktivitelerle bir araya getirmeye çalıştıklarını bildiren Vali Tuna, 2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatlarının 24-25 Aralık tarihinde Eskişehir’de düzenleneceğini hatırlattı.

Vali Tuna´nın nazik ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti ifade eden Atayurt Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Yalçın da, eğitim kalitesinden hiç biz zaman taviz vermeyeceklerini, insana insan gibi yaklaşmayı kendilerine şiar edindiklerini belirtti. 

Eskişehir’deki eğitim kalitesinin daha çok artması için ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını açıklayan Yalçın, 24-25 Aralık tarihinde Eskişehir’de düzenlenecek olan 2. Türk Dünyası Bilim Olimpiyatlarına gerekli desteğin kendileri tarafından verileceğini söyledi. 

Kurucu Temsilcisi Ahmet Yalçın ise, okulun faaliyetleri ve yapılan çalışmalar hakkında Vali Tuna´ya çeşitli bilgiler aktardı. Okulun yaptığı birçok etkinlikte Vali Tuna’nın desteğini her zaman yanlarında hissettiklerini kaydeden Ahmet Yalçın, okulun spor, sanat ve kültür faaliyetlerinde uluslararası başarılarından bahsetti.

Ziyaretin sonunda Fevzi Yalçın, okul yönetimi adına günün anısına Vali Tuna´ya özel işlemeli okulun anı tabağını takdim ederken, Vali Tuna´da, 2013 TDKB Ajansı saygınlık kitaplarından oluşan bir seti okulun Kütüphanesine hediye etti.

Vali Tuna’ya bu ziyaretlerinde, Tepebaşı Kaymakamı Salih Keser, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve Tepebaşı İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Üzmez eşlik etti. 

17-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.