ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Erol Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, ÇEDES Projesi Kapsamında İlimize Gelen Öğrencilerle Buluştu

  Vali Erol Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) Projesi kapsamında ilimize gelen deprem afetinden etkilenen Hatay-Hassa ilçesi Akbez Ortaokulu Öğrenci ve öğretmenleri ile Valilik Toplantı Salonunda bir araya geldi.
Vali Erol Ayyıldız ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Pervin Töre, ÇEDES Projesi Kapsamında İlimize Gelen Öğrencilerle Buluştu

Yüzyılın felaketi olarak adlandırılan depremden etkilenen Hatay ilimizden gelen kıymetli öğrenci ve öğretmenlerle bir arada olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirten Vali Ayyıldız, "Öncelikle bu büyük felakette kaybettiğimiz vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, geride kalanlara sabırlar diliyorum. Bizlerin sizler için yaptığı, acılarınızı paylaşmak, sizlerin yaralarını bir nebzede olsa sarabilmek, dertlerinize derman olmak değil yarenlik yapabilmek adınadır. Deprem olduktan sonra en iyi refleksi gösteren illerimizden biri Eskişehir'di. Çocuğundan yaşlısına herkes elinden gelen yardımı yaptı. Dolayısıyla sizlerde şimdi ilimize geldiniz bu bizim için çok anlamlı ve güzel oldu. Sizler buraya gelerek bizleri çok mutlu ettiniz. Burada geçirdiğiniz her güzel an her mutlu an bizi de mutlu edecektir. Hepinize hoş geldiniz, iyi ki geldiniz diyorum." diyerek duygularını dile getirdi.

Projede emeği geçen tüm idareci ve öğretmenlere teşekkür eden İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre ise," Valimiz himayelerinde Hatay ilimizle kardeş il olduk. Sizlerle kan bağımız yok ama can bağımız var.  Sizler Yunus'un şehrine, sevginin, hoşgörünün şehrine geldiniz. Sizleri ağırlamaktan onur duyuyoruz." dedi.

ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) Projesi kapsamında Eskişehir ilimiz, depremden etkilenen Hatay iliyle eşleşmiştir. Hatay iline, ilimizde bulunan tüm okullarımız tarafından maddi, kırtasiye ve diğer malzeme yardımlarının yanı sıra manevi destek boyutunda da öğrenciler ve öğretmenler ilimize davet edilmiş, ilimiz Halil Sözer Ortaokulu koordinesinde, Hatay Hassa ilçesi Akbez Ortaokulundan 24 öğrenci ve 7 öğretmenimiz için iki günlük gezi programı düzenlenmiştir.

10-05-202310-05-202310-05-202310-05-2023

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.