ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vali Çakacak ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Cırıt, Günyüzü İlçesini Ziyaret Etti

Vali Çakacak ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Cırıt, Günyüzü İlçesini Ziyaret Etti

             Vali Özdemir Çakacak ve İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt, çeşitli ziyaretlerde bulunmak ve programlara katılmak üzere Günyüzü ilçesine gitti. 

Daha sonrasında Günyüzü Kaymakamlığını ziyaret eden heyet, Kaymakam Ömer Övünç Koşansu'dan ilçenin eğitim, sağlık ve asayiş durumu hakkında bilgi aldı. 

Tarım işiyle uğraşan ilçe halkının asayiş yönünden huzur ve güven içerisinde yaşadığını bildiren Kaymakam Koşansu, Vali Çakacak'ı Günyüzü İlçesinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını bildirdi. 

Kaymakamlık ziyaretinden sonra Vali Çakacak, Kaymakam Koşansu ile birlikte son yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde göreve yeni seçilen Günyüzü Belediye Başkanı Menderes Durgut'u makamında ziyaret etti. 

Belediyenin ilçede yaptığı çalışmaları anlatan Başkan Durgut, Vali Çakacak'ın ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti iletti. 

Ardından Günyüzü Çok Programlı Anadolu Lisesini ziyaret eden Vali Çakacak, sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet etti. Vali Çakacak, "Sizler, Türkiye Cumhuriyeti gibi güçlü bir devletin evlâtlarısınız. Bu yüzden hedefleriniz daima büyük olmalıdır. Var gücünüzle hedeflerinize ulaşmaya çalışın. Çok okuyun ve kendinizi çok iyi yetiştirin. Sizlerden istenen sadece çalışmanız ve başarılı olmanızdır. Öğrenmeye ve öğretmeye her zaman açık olun. Gençliğinizin kıymetini bilin. Vaktinizi boşa harcamayın. Sizler, bu ülkenin geleceği, aydınlık yarınlarısınız." dedi. 

Daha sonra Vali Çakacak,  öğretmenler odasında okul idarecileri ve öğretmenlerle bir araya geldi. "Ülkemizin geleceği olan çocuklarımızı ve gençlerimizi en ideal şekilde yetiştirip geleceğe hazırlayarak son derece kutsal bir görevi yerine getiriyorsunuz. Bu kutsal görevi büyük bir özveri içerisinde yerine getiren tüm öğretmenlerimizi kutluyorum." diyen Vali Çakacak, "Çocuklarımıza sevgiyi ve saygıyı öğretmeli, onların insanlara sevgi penceresinden bakmasını sağlamalıyız. Çocukların ve gençlerin iyi yetiştirilmesinde, gelecekte vatana ve millete faydalı bir insan olmalarında öğretmenlerin çok önemli bir görevi vardır. Ülkemizin geleceğinin inşa edilmesinde sizlere büyük görevler düşüyor. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın başarılı birer insan olması sizlerin elinde. Öğretmenlerimizin hakkını hiçbir zaman ödeyemeyiz." şeklinde konuştu. 

Vali Çakacak, okul programından ayrılırken kendisine el sallayan küçük çocuklara çeşitli oyuncaklar verdi. Okul ziyaretinin ardından ilçenin çarşısını gezen Vali Çakacak, esnaflarla ve vatandaşlarla sohbet etti. 

Son olarak Günyüzü İlçe Emniyet Müdürlüğünü ve İlçe Jandarma Komutanlığını ziyaret etti. 

Daha sonrasında Vali Özdemir Çakacak, Günyüzü Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonu'nda düzenlenen 'Muhtarlar Toplantısı'na başkanlık etti. 

Muhtarların taleplerini dinleyen Vali Çakacak, "Bizler, bu millete hizmet etmek için görevlendirildik. Vatandaşlarımıza karşı yükümlü olduğumuz görevlerimiz var. Bunların en başında da ulaşılabilir olmak geliyor. Bu yüzden muhtarlarımızın talepleri bizim için her zaman önemlidir. Vatandaşlarımızın yaşadığı mahallede bir sıkıntısı veya bir sorunu varsa, muhtarlarımız bunu ilgili kurumlara iletmektedir. Bizde bu istekleri yakından takip ediyoruz." diye konuştu. 

Vatandaşların yaşamını kolaylaştıracak hizmetlerin daha kaliteli hale gelmesi için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını kaydeden Vali Çakacak, muhtarlardan gelen talep ve şikâyetleri toplantıda yer alan ilgili kurum müdürlerine hemen ileterek, inceleme yapılmasını, talep ve şikâyetlerin en kısa sürede çözüme kavuşturulmasını istedi. 

Vali Çakacak, konuşmasını muhtarların yaklaşan Ramazan Bayramını kutlayarak bitirdi. 

Vali Çakacak'a bu ziyaretlerinde; İl Emniyet Müdürü Engin Dinç, İl Jandarma Komutanı J.Alb. İlhan Şen, Orman Bölge Müdürü Recep Temel, İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Cırıt, İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emine Sever, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu ve ilgililer eşlik etti. 

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hakan Cırıt sonrasında Şehit Recep Çetin Ortaokulu ve Şehit Mücahit Top İlkokulu'nu ziyaret ederek, öğretmen ve öğrenciler ile görülüştü.

 

24-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-201924-05-2019

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.