ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uygulama Öğrenci Değerlendirme Modülü - Değerlendirme Form İşlemleri

Eğitim fakültelerinin son sınıfında okuyan veya pedagojik formasyon dersine katılan uygulama öğrencilerinin öğretmenlik mesleğine hazırlanmaları, öğrenimleri süresince kazandıkları genel kültür, özel alan eğitimi ve öğretmenlik mesleğiyle ilgili bilgi, beceri, tutum ve davranışların gerçek bir eğitim-öğretim ortamı içinde kullanabilme yeterliliği kazanmaları amaçlanmaktadır.

Bu amaçla "Öğretmen Adaylarının Milli Eğitim Bakanlığına Bağlı Eğitim Öğretim Kurumlarında Yapacakları Öğretmenlik Uygulamasına İlişkin Yönerge" gereği eğitim kurumlarında gerçekleştirilecek öğretmenlik uygulaması derslerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi, uygulama öğrencilerinin aktif katılımının sağlanması ve sürecin kontrol edilebilmesi için, MEBBİS üzerinde Uygulama Öğrencisi Değerlendirme Formu 10.10.2016 tarihinde MEBBİS üzerinden uygulamaya açılmıştı.

Modül üzerinde;

1-) Öğrenci Giriş,

2-) Uygulama Öğretmeni Ekleme,

3-) Uygulama Akademisyeni Ekleme,

işlemleri yapılmıştı.

 

Ayrıca uygulama öğretmeni kullanıcıları (sorun halinde kurumsal kullanıcılar) tarafından devamsızlık işlemleri de yapılmalıdır. Bu işlemler Devamsızlık Hafta Giriş, Devamsızlık İşlemleri ekranlarında yapılacaktır.

 

Değerlendirme form işlemlerinin yapılabilmesi için devamsızlık işlemleri tamamlanmış, öğrenci branşı ve akademiyen unvanı da sisteme girilmiş olmalıdır.

Bu işlemler tamamlandıktan sonra Uygulama Öğretmenleri tarafından Değerlendirme Form Giriş işlemleri yapılacaktır.

Uygulama Öğretmenleri sisteme MEBBİS kişisel kullanıcı ve şifreleri ile giriş yapacaklardır.

 

Değerlendirme Form İşlemleri kılavuzu için tıklatınız.

 

 

***

 

 

 

 

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.