ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TYP Kapsamında Çalışan Güvenlik Personeline Yönelik Eğitimler Başladı

TYP Kapsamında Çalışan Güvenlik Personeline Yönelik Eğitimler Başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eskişehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü arasında yapılan Toplum Yararına Program Sözleşmesi kapsamında 2019-2020 eğitim öğretim yılında çalıştırılan güvenlik personeline ve okul koordinasyon görevlilerine Güvenli Okul Projesi Eğitimi verilmeye başlandı.

4-5 Kasım tarihlerinde Eskişehir Öğretmenevinde gerçekleştirilecek eğitimde 180 güvenlik personeline ve okul koordinasyon görevlisine İl Emniyet Müdürlüğü personeli tarafından eğitim verilecek.

            Düzenlenen eğitim ile Ülkemizin güvenli geleceğinin teminatı çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitim-öğretim görmeleri ve eğitim kurumlarına yönelik olası terör ve şiddet olayları ile öğrencilerin madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıklardan korunmaları amaçlanmaktadır.

Bu amaç doğrultusunda, Müdürlüğümüze bağlı okul ve kurumlarda görev yapan özel güvenlik görevlilerine eğitim vermek suretiyle, personelin daha dikkatli ve duyarlı görev yapmaları sağlanacaktır.

Program süresince, özel güvenlik görevlilerinin mesleki bilgilerini yükselterek, özel güvenlik hizmetini güvenli ve yüksek kalitede vermeleri ve her türlü terör, şiddet ve asayiş olaylarına hazırlıklı olmaları yönünde bilgi, tutum ve beceri kazanmaları hedeflenmektedir.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Hakan Cırıt, yapmış olduğu eğitim açılış konuşmasında: Sizler ilimiz okullarının güvenliğini sağlamak için görevlendirildiniz. Bu görevi yaparken, görev yaptığınız okuldaki tüm öğrencilerimizi kendi evlatlarınızdan ayrı tutmayacağınızı, her bir öğrencimizin güvenliğini kendi çocuklarının güvenliğini sağlayan bir baba, bir anne hassasiyetiyle yapacağınıza gönülden inanıyorum.

Bizler, Vatanımızın, Bayrağımızın, Devletimizin, geleceğimizin teminatı olan gençlerimizi yetiştiriyoruz. Sizler, çocuklarımızın eğitim yuvalarını daha da güvenli hale getirecek olan kişilersiniz; çocuklarımızın okul çevresinde yaşanabilecek olumsuzluklardan etkilenmemesini istiyoruz. Sizler Emniyet birimleri ile irtibatlı bir şekilde okulun çevre güvenliğini sağlayacaksınız. Bildiğiniz gibi her okulumuz emniyetten bir görevli ile doğrudan iletişim halinde. Sizler sorumlu olduğunuz okulun çevresinde bir olumsuzluk gördüğünüzde vakit kaybetmeden okul yönetimi ve ilgili emniyet yetkilisi ile irtibata geçeceksiniz. Bugün burada Emniyet Müdürlüğümüzün ilgili birimlerinden yetkililerden, karşılaşılabilecek olumsuzluklar karşısında neler yapmanız gerektiğine ilişkin eğitimler alacaksınız. Eğitimin hayırlı olmasını diliyorum." dedi.

04-11-201904-11-201904-11-201904-11-2019

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.