ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye ve Azerbaycan Arasındaki Kardeşlik Köprüsü, Öğrencilerin Karşılıklı Ziyaretleriyle Daha da Güçleniyor

Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Azerbaycan Millî Eğitim Bakanı Emin Amrullayev'in Kasım 2021'de gerçekleştirdikleri görüşme sonucunda kardeşlik bağını güçlendirmek amacıyla karşılıklı ziyaretlerin planlanması ortak görüşü doğrultusunda, Türkiye'den öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 40 kişilik bir heyet, Azerbaycan'a bir ziyaret gerçekleştirdi.
Türkiye ve Azerbaycan Arasındaki Kardeşlik Köprüsü, Öğrencilerin Karşılıklı Ziyaretleriyle Daha da Güçleniyor

Türkiye ile Azerbaycan arasında kardeşlik bağını güçlendirmek amacıyla 22-29 Haziran tarihleri arasında öğrenciler ve onlara eşlik eden öğretmenlerden oluşan 40 kişilik bir heyet, Azerbaycan'a bir ziyaret gerçekleştirdi.

Heyette farklı illerden ortaokul, mesleki ve teknik Anadolu, sosyal bilimler, fen, Anadolu ve imam hatip liselerinden öğrenci ve öğretmenler yer aldı.

Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan Türk heyeti; ziyaret kapsamında Zuğulba Eğitim Spor Kompleksi, Türk Şehitliği, Bakü Devlet Mesleki Eğitim Merkezi, Askerî Ganimetler Parkı, Haydar Aliyev Merkezi, Kız Kalesi, Şirvanşahlar Sarayı, Fuzuli ve Şuşa, Gobustan Doğa Koruma alanı gibi Azerbaycan'ın tarihî ve turistik yerlerini ziyaret etti.

Öğrencilerin özellikle Şuşa'da verilen mücadeleyi yerinde görmeleri, Çanakkale'de ve tarihin her anında milletimiz tarafından sergilenen duruşun farkındalığına ve kardeş ülke Azerbaycan ile ortak duyguların yaşanmasına imkân sağladı.

Öğrenci ve öğretmenlerden oluşan heyet, Azerbaycan ziyaretini 30 Haziran Perşembe günü tamamlayarak ülkeye döndü.

Azerbaycan'dan öğrenci ve öğretmenlerden oluşan 25 kişilik bir heyet ise bu kapsamda 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi'nin yıl dönümünde Türkiye'yi ziyaret etmişti.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 / 0222 280 26 04 / 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.