ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Eşen´den Ziyaret

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret etti.
Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Eşen´den Ziyaret

Türkiye Sakatlar Derneği Eskişehir Şube Başkanı Cafer Eşen ve dernek üyeleri, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen’i makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen, okullarımızdaki bedensel engelli öğrencilerimizin hayatın içinde olmaları için her zaman ellerinden geleni yapacaklarını söyledi. “Dünya Engelliler Günü olarak kabul edilen 3 Aralık gününün, engelli bireylere yönelik toplumsal bilinç ve farkındalığı arttırması açısından anlamlı bir tarihtir. Engelli bireylerin farklı özel gereksinimlerinin olması, onların eksik ya da kusurlu olarak kabul edilmesini ve sosyal hayattan soyutlanmış olmasını gerektirmemektedir.” diyen İl Milli Eğitim Müdürümüz Özen, ziyaretlerinden dolayı Başkan Eşen ve dernek üyelerine teşekkür etti.

Derneğin çalışmaları hakkında bilgi veren Başkan Eşen ise, Eskişehir´de engelliler olarak çok büyük sorunlar yaşamadıklarını kaydetti. Eşen, "Eskişehir halkının duyarlılığı sayesinde toplanan mavi kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeleri dernek olarak ihtiyaç sahiplerine ulaştırıyoruz. Halkımız bu kampanyaya büyük destek veriyor. Eskişehir halkı engelli vatandaşlarımıza karşı çok duyarlı, buradan herkese çok teşekkür ediyoruz. Eskişehir´de misyonu olan bir derneğiz." dedi.

04-12-201504-12-2015

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.