ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı, Eskişehir’de 3 Derslikli Anaokulu Yaptıracak

Necmi Özen; “En iyi eğitim altyapılarını ve fiziki mekânları temin etmek bizlerin görevidir. Sivil toplum kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde bu görevi gerçekleştirmek bizleri mutlu etmektedir. Bu güzel davranışlarından ötürü Türk Kızılayı İstanbul Şubesine teşekkür ediyor, okulumuzun eğitim hayatına hayırlı olmasını diliyorum.”
Türk Kızılayı, Eskişehir’de 3 Derslikli Anaokulu Yaptıracak

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı Tepebaşı İlçesinde bulunan Kardeşler Ortaokulu bahçesine, 3 derslikli anaokulu binası yaptıracak.

Konuyla ilgili protokole Valilik adına imza atan Vali Çelik, Türk Kızılayı’nın temel eğitime verdiği destekten bahsetti. İnşaatın en kısa sürede tamamlanacağını bildiren Vali Çelik, önümüzdeki eğitim ve öğretim döneminde okulun hizmete açılacağını söyledi.

Türk Kızılayı adına Valilik Makamında imzalanan protokol törenine katılan Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin ise, Kızılay’ın sadece ülkemizde değil dünyanın birçok değişik bölgelerindeki insanlara yardım ettiğini ve aynı zamanda sosyal içerikli projeleri de uygulamaya koyarak eğitime yüzde yüz destek verdiğini bildirdi. Anaokulunun en kısa zamanda inşa edileceğini belirten Başkan Girgin, projenin İlimize hayırlı olmasını diledi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ise, “En iyi eğitim altyapılarını ve fiziki mekânları temin etmek bizlerin görevidir. Sivil toplum kuruluşlarımız ile işbirliği içerisinde bu görevi gerçekleştirmek bizleri mutlu etmektedir. Bu güzel davranışlarından ötürü Türk Kızılayı İstanbul Şubesine teşekkür ediyor, okulumuzun eğitim hayatına hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Kısa görüş ve açıklamaların ardından Vali Azmi Çelik, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi Özen ve Türk Kızılayı adına Türk Kızılayı Eskişehir Şube Başkanı Yüksel Girgin protokole imza attı.

Türk Kızılayı İstanbul Şube Başkanlığı tarafından yaptırılacak olan anaokulu binası, anahtar teslimi (saha tanzimi ve çevre düzenlemesi dâhil) tasdikli projesine uygun bir şekilde yaptırılarak, kullanım hakkı Milli Eğitim Bakanlığı’na devredilecek. Anaokulu binasının yapı denetim ve kontrollük hizmetleri, İl Milli Eğitim Müdürlüğü teknik elemanları tarafından yapılacak.

11-05-201711-05-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.