ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turizm Sektöründe Çocuğa Yönelik/Karşı Şiddeti Önleme Çalıştayı Düzenlendi

Turizm Sektöründe Çocuğa Yönelik/Karşı Şiddeti Önleme Çalıştayı Düzenlendi

SKAL, Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Türkiye Seyahat Acenteler Birliği (TÜRSAB), Eskişehir İl Kültür Ve Turizm Müdürlüğü, Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Eksi 25 Derneği’nin düzenlediği 3 Aralık 2016 tarihli “Turizm Sektöründe Çocuğa Yönelik Şiddeti Önleme Çalıştayı” başarı ile gerçekleştirildi. Çalıştaya 6 kurum ve kuruluşa bağlı 21 temsilci katılmıştır.

Açılış konuşmalarını, TÜROB Eskişehir İl Temsilcisi Kaan ERDİN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, Eksi 25 Derneği Başkanı Burak KARAKAYA, SKAL Eskişehir Kulubü Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa ÇAKIR, TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin ÖZEKÇİN yapmışlardır.

Açılış konuşmalarından sonra Eksi 25 Derneği Başkan Yardımcısı Yasemin Tümkaya Karakaya projenin tanıtımını gerçekleştirdi.

Çalıştay; “Çocuğa Yönelik Şiddet ve Şiddetin Türleri” konusunda Eksi 25 Derneği Başkan Yardımcısı Yasemin TÜMKAYA KARAKAYA, “ Cinsel Sömürü Amaçlı Çocuk İstismarı” ve “Çocuğa Yönelik Şiddetin Psiko-sosyal Boyutu” konularında Eksi 25 Derneği Başkanı Burak KARAKAYA tarafından bilgi verilmesi ile devam etti. 

Çalıştayın öğleden sonraki oturumunda Yrd. Doç. Dr. Cem BABADOĞAN ve Dilek KARAGÖZ’ÜN moderatörlüğünde tartışmalar gerçekleştirildi. Sorunlar ve çözüm önerileri üzerine görüşüldü. Tartışmalar sonucunda ortaya çıkan sorunlar ve öneriler tüm katılımcılara özetlendi, katılımcılar tarafından onaylandı. Çalışmaların devam etmesi ve gerçekleştirilmesi dileğiyle çalıştay sona erdi.

05-12-201605-12-201605-12-201605-12-2016

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 ODUNPAZARI / ESKİŞEHİR - 0 222 239 72 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.