ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin “Okulum Yetkili Serviste” (OTOKOÇ) Programı Sertifika Töreni

2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi-OTOKOÇ A.Ş arasında yapılan ‘Okulum Yetkili Serviste Programı’ 4. Yılsonu sertifika töreni gerçekleştirildi.
Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin “Okulum Yetkili Serviste”  (OTOKOÇ) Programı Sertifika Töreni

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı, 11. Sınıfı öğrencileri atölye ve laboratuar derslerini 1 yıl boyunca Eskişehir Otokoç ve Birmot yetkili servislerinde başarıyla tamamladı.

Sertifika töreni açılış konuşmasını yapan Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmenlerinden Akın Kara, “Böyle bir projeyi dört senedir devam ettirebilmek hiç kolay değil. Biz bu projeyi ‘Meslek Lisesi Memleket Meselesi’ projesi kapsamında yürütüyoruz. Şu ana kadar yüz on beş öğrenciye bu eğitimleri verdik dört yıl içerisinde. Öğrencilerimiz burada her şeyi öğrendiler ve kendilerini geliştirdiler. Küçük protokollerle bu tip projeler kolayca hayata geçirilebiliyor” dedi. 

İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe ise, “Böyle bir projeyi birlikte yapmış olmak ve devam ettirmekten mutluluk duydum. Dört yıldır devam eden harika bir proje. Sanayinin hep bir sitemi var biliyorsunuz, okullarımızdan yeterli seviyede kalifiye öğrenci mezun edilmiyor. Bizim de bir sistemimiz var biz de diyoruz ki mezun edip yetiştirdiğimiz öğrencileri sanayide istihdam edemiyoruz. Peki ortak noktada nerede birleşeceğiz. İşte Birmot’ta ortak noktada birleştirildi. Burada öğrenciler yetiştiriliyor. Hem mesleği hem çalışma sistemini hem esnaflığı hem de iş ahlakını öğretiyorlar. Sanayinin sitemini ortadan kaldırmış oluyorsunuz. Buyurun hazır elemanlar. Önemli olan bu sayıları artırmaktır. Birmot dört senede yüz öğrencimize sahip çıktı. Eskişehir’in büyük sanayisi var, işletmelerimiz çok fazla. Aynı uygulamayı, bütün işletmelerde benzer uygulamayı yapsak bütün sorunlar sitemler ortadan kalkar” diye konuştu.

Törene İl Milli Eğitim Şube Müdürü Abdülkerim Çömçe, Odunpazarı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Ecer, Birmot Servis Müdürü Uğur Cin, Birmot Muhasebe Müdürü Yakup Şahbaz, Otokoç Servis Müdürü Bülent Çalışkan, Otokoç Muhasebe Müdürü Özgür Biritanır, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selamet Küçükkör, firma ve okul yetkilileri ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Selamet Küçükkör Otokoç A.Ş yetkililerine teşekkür ederek plaketlerini verdi. Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Motorlu Araçlar Teknolojisi Alanı Bölüm Şefi Gazi Kılıçarslan “Yetiştirdiğimiz kalifiyeli ana elemanlarımızı sanayimize sunuyoruz emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.