ESKİŞEHİR İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK 4007 “Günlerden Bilim” Bilim Şenliği Projemiz Kabul Edildi.

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri Çağrısı kapsamında sunduğumuz “Günlerden Bilim” Bilim Şenliği Projemiz kabul edilmiştir.
TÜBİTAK 4007 “Günlerden Bilim” Bilim Şenliği Projemiz Kabul Edildi.

Projede emeği geçen proje ekibine teşekkürlerini sunan İl Milli Eğitim Müdürümüz Necmi ÖZEN, projenin kabul edilmesiyle ilgili yaptığı açıklamada: “Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak böyle bir proje imza atmanın gururunu yaşıyoruz. Bu proje ile bilim ve bilim iletişiminin yaygınlaştırılmasında büyük bir misyon yüklendiğimizin farkındayız. Bu nedenle proje yarın gerçekleştirilecekmiş gibi şimdiden büyük bir heyecanla çalışmaya başlamış bulunmaktayız. Herkesi şimdiden 25 Eylül 2016 Pazar günü yapılacak “Günlerden Bilim” Bilim Şenliğimize davet ediyoruz” dedi.

 Proje Ayrıntıları

Eskişehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü yürütücülüğünde gerçekleştirilecek olan projeye Anadolu Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, İstanbul Maltepe Üniversitesi,Yaşar Üniversitesigibi birçok kurum da destek verecektir.74 kişilik proje ekibi ile toplam 110 atölyenin gerçekleştirileceği projenin amacı, katılımcılar için bilimin günlük hayatla olan ilişkisini vurgulayan ve bilimsel süreç becerilerini geliştiren bir öğrenme ortamı oluşturmak ve bu öğrenme ortamında bilimsel bilginin doğasını anlaşılır, ilginç, kullanışlı ve eğlenceli bir şekilde yansıtan interaktif etkinlikler sunmaktır. Toplumun her kesimine hitap etmesi amaçlanan bu projede özellikle okulöncesi, ilkokul ve ortaokul yaş aralığını kapsayan 4-14 yaş çocuklar ile aileleri öncelikli hedef kitleyi oluşturmaktadır. Bilim Şenliği, 25 Eylül 2016 Pazar günü saat 09.00’daki açılış konuşmaları ve müzik dinletisi eşliğindeki kokteyl ile başlayacaktır. Açık alan ve kapalı alan etkinlikleri ile devam edecek olan şenlik programı kapanış etkinliği olan flashmob etkinliği ile son bulacaktır.Bu şenliğin en önemli özelliği çocukların eğlenerek öğrenebilecekleri ve aileleriyle birlikte unutamayacakları zengin bir öğrenme ortamı sunmasıdır.

 

 

4007 TÜBİTAK Bilim Şenlikleri" çağrısı sonucu desteklenmesine karar verilen projeler için tıklayınız.

Büyükdere Mahallesi Atatürk Bulvarı No 247 26040 Odunpazarı / Eskişehir - 0 222 280 26 00 0222 280 26 04 0222 280 26 05

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.